آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ , Thursday 19 April 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 81480
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  چهار کشور عربی، که قطر را به اتهام حمایت از تروریسم تحریم سیاسی و اقتصای کرده‌اند، بیانیه مشترکی درخصوص پاسخ قطر به فهرست شروط‌شان صادر و اعلام کردند در وقت مناسب به آن پاسخ خواهند داد.

  بیانیه کشورهای تحریم‌کننده درباره تحویل پاسخ قطر

  آوای شمال/عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر، بامداد امروز- چهارشنبه- بیانیه مشترکی درباره تحویل پاسخ قطر به درخواست‌های عربی، صادر کردند. در این بیانیه آمده است: «این چهار کشور پاسخ قطر را از طریق کویت و قبل از پایان مهلت اضافی، که به درخواست شیخ صباج الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت داده شد، تحویل گرفتند […]

  آوای شمال/عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر، بامداد امروز- چهارشنبه- بیانیه مشترکی درباره تحویل پاسخ قطر به درخواست‌های عربی، صادر کردند.

  در این بیانیه آمده است: «این چهار کشور پاسخ قطر را از طریق کویت و قبل از پایان مهلت اضافی، که به درخواست شیخ صباج الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت داده شد، تحویل گرفتند و در وقت مناسب به آن پاسخ داده خواهد شد.»

  «شیخ محمد عبدالله المبارک» وزیر مشاور در امور هیات دولت کویت با «عادل الجبیر» دیدار کرده و به او پاسخ قطر را به درخواست‌های ۴ کشور عربی تحویل داده بود.

  همچنین قرار است وزرای خارجه چهار کشور عربی که دوحه را به اتهام حمایت از تررویسم و افراط‌گرایی تحریم اقتصادی و سیاسی کرده‌اند، امروز در قاهره بر سر آینده روابط با قطر، دیدار کنند.

  عربستان همراه با سه کشور امارات، بحرین و مصر از ماه گذشته روابط دیپلماتیک و تجاری خود را با قطر قطع و این کشور را متهم کرده‌اند که از گروه‌های تروریستی حمایت مالی می‌کند.

  این کشورها خواستار بسته شدن شبکه تلویزیونی الجزیره، اخراج نیروهای ترکیه از خاک این کشور و کاهش سطح رابطه با ایران هستند.

  برچسب ها :

  نظرات