آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ , Thursday 21 June 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 81473
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۹
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  تیمی از جوانان با میانگین سنی کمتر از ۳۰ سال در وزارت نفت تشکیل شده و این تیم کم سن و سال و کم تجربه قرارداد ۲۰ساله با توتال را نهایی کرده‌اند.

  ماجرای تدوین قرارداد ۲۰ساله با توتال توسط افراد کم سن‎وسال

  آوای شمال/”امروز تعداد زیادی از جوانان باکفایتی که میانگین سنی‌شان به ۳۰ سال هم نمی‌رسد این قرارداد را نهایی کردند و این یکی از دستاوردهای قرارداد فاز ۱۱ پارس جنوبی است”، این جمله‌ای بود که دو روز پیش در مراسم امضای قرارداد فاز ۱۱ پارس جنوبی از زبان «بیژن زنگنه» وزیر نفت عنوان شد. موضوعی […]

  آوای شمال/”امروز تعداد زیادی از جوانان باکفایتی که میانگین سنی‌شان به ۳۰ سال هم نمی‌رسد این قرارداد را نهایی کردند و این یکی از دستاوردهای قرارداد فاز ۱۱ پارس جنوبی است”، این جمله‌ای بود که دو روز پیش در مراسم امضای قرارداد فاز ۱۱ پارس جنوبی از زبان «بیژن زنگنه» وزیر نفت عنوان شد.

  موضوعی که در وهله اول عجیب به نظر می‌رسد؛ چطور افرادی با سن زیر ۳۰ سال توانستند قراردادی را نهایی کنند که در خصوص مدل آن، بیش از ۳ سال در تمامی نهادهای نظارتی و کارشناسی مباحث متعدد و مختلفی مطرح شده است؟

  «غلامرضا منوچهری» معاون مهندسی و توسعه شرکت ملی نفت ایران در خصوص ماجرای جوانان زیر ۳۰ سالی که قرارداد ۲۰ساله با توتال را نهایی کردند، به خبرنگار تسنیم گفت: تیم این جوانان در جریان این مذاکرات شکل گرفت.

  وی افزود: از زمانی که بحث این قراردادهای جدید مطرح شد برای تنظیم خود مصوبه دولت این تیم شکل گرفت و در تنظیم چهارچوبه خود قرارداد قبل از اینکه وارد مذاکره شوند نقش داشتند.

  منوچهری اذعان داشت: زمانی که قرارداد تنظیم و وارد جریان مذاکره شد این تیم آب‌دیده‌تر و زبده‌تر شدند و می‌توانیم بگوییم تیمی که از جوانان متخصص صنعت نفت کشور در جریان این مذاکرات تشکیل شد، از این پس نقش مؤثری در امضای قراردادهای نفتی و انجام مذاکرات مربوطه به‌منظور تنظیم قرارداد خواهند داشت.

  این مقام مسئول خاطرنشان کرد: البته این نکته قابل ذکر و تأکید است که همواره کنار این جوانان، افراد باتجربه‌تر و کارآزموده‌تر هم حضور دارند.

  معاون مهندسی و توسعه شرکت ملی نفت ایران در پاسخ به اینکه “آیا این تیم از جوانان تازه فارغ‌التحصیل شده تشکیل شده است؟”، گفت: نه، این‌طور نیست که همگی تازه فارغ‌التحصیل شده باشند، بلکه در این تیمِ جوان که برای مذاکرات نفتی و تنظیم قرارداد نقش‌آفرین بودند هم افراد تازه فارغ‌التحصیل هست و هم جوانانی هستند که قریب به هشت سال تجربه کاری در بخش‌های تخصصی مربوطه را دارند.

  برچسب ها :

  نظرات