آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ , Thursday 19 April 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 81466
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  «مجتهد» فعال مشهور توئیتری و افشاگر اخبار محرمانه خاندان آل‎‌سعود علت غیبت شاه عربستان و پسرش در اجلاس سران گروه ۲۰ در هامبورگ را فاش کرد.

  علت غیبت شاه عربستان در اجلاس «گروه ۲۰»

  اوای شمال/«مجتهد» فعال سیاسی توئیتری که به افشای اخبار محرمانه و مهم خاندان حاکمه آل سعود معروف است، این بار از علت غیاب «سلمان بن عبدالعزیز» و «محمد بن سلمان» به ترتیب شاه و ولیعهد عربستان پرده برداشت. مجتهد در صفحه توئیتر خود نوشت: محمد بن سلمان فرزند شاه سعودی به دلیل ترس از کودتا […]

  اوای شمال/«مجتهد» فعال سیاسی توئیتری که به افشای اخبار محرمانه و مهم خاندان حاکمه آل سعود معروف است، این بار از علت غیاب «سلمان بن عبدالعزیز» و «محمد بن سلمان» به ترتیب شاه و ولیعهد عربستان پرده برداشت.

  مجتهد در صفحه توئیتر خود نوشت: محمد بن سلمان فرزند شاه سعودی به دلیل ترس از کودتا در داخل خاندان آل سعود نمی تواند عربستان را ترک کند و از سوی دیگر ملک سلمان نیز به دلیل وضعیت عقلی که دارد به تنهایی قادر نیست در این اجلاس مهم شرکت کند.

  وی در ادامه توئیت خود اعلام کرد که شاه سعودی در پایان ماه رمضان به سرماخوردگی دچار شد و  دربار سلطنتی عربستان پس از هزینه صدها میلیون دلاری مجبور شد سفر به هامبورگ را لغو کند.

  این در حالی است که منابع دیپلماتیک عربستان اعلام کردند که شاه سعودی به دلیل بحران قطر، در نشست گروه ۲۰ شرکت نمی‌کند و «محمد الجدعان» وزیر دارایی این کشور به جای ملک سلمان در نشست آلمان در شهر هامبورگ حاضر می‌شود.

  با گذشت ساعتی پس از انتشار خبر لغو سفر ملک سلمان به هامبورگ، اشتفان زایبرت سخنگوی دولت آلمان اعلام کرد که پادشاه عربستان سعودی در نشست گروه ۲۰ شرکت نخواهد کرد. این مقام آلمانی توضیح بیشتری درباره علت عدم حضور شاه سعودی در نشست ارائه نکرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات