آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 8 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8144
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۸:۲۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  نتانیاهو: به کنگره خواهم رفت

  آوای شمال/ بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه گفت برای سخنرانی در کنگره به واشنگتن سفر می‌کند. سفر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به واشنگتن در هفته‌های گذشته با جنجال‌هایی هم در داخل تل‌‌آویو و هم در صحنه بین‌المللی همراه بوده است. نتانیاهو بار دیگر با انتقاد از توافق هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ مدعی […]

  آوای شمال/ بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه گفت برای سخنرانی در کنگره به واشنگتن سفر می‌کند.

  سفر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به واشنگتن در هفته‌های گذشته با جنجال‌هایی هم در داخل تل‌‌آویو و هم در صحنه بین‌المللی همراه بوده است.

  نتانیاهو بار دیگر با انتقاد از توافق هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ مدعی شد «توافقی بد» در جریان است.

  جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه دو هفته پیش تنها یک روز پس از آنکه «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در نطق سالانه خود از کنگره خواست تلاش برای تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران را متوقف کند، از نتانیاهو دعوت کرد برای سخنرانی در مورد مذاکرات هسته‌ای ایران در نشست مشترک سنا و مجلس نمایندگان، به واشنگتن سفر کند.

  مقامات دولتی آمریکا با بیان اینکه دعوت از نتانیاهو بدون هماهنگی کاخ سفید صورت گرفته و اقدامی خارج از پروتکل‌های دیپلماتیک است، اعلام کرده‌اند در صورتی که نتانیاهو به آمریکا سفر کند، نه اوباما و نه هیچ‌یک از مقامات ارشد دولت با وی دیدار نمی‌کنند.

  همچنین بسیاری از کارشناسان، رسانه‌ها و حتی برخی از نمایندگان کنگره به انتقاد از این سفر پرداخته و تصمیم نتانیاهو برای سخنرانی در کنگره را دخالت در امور داخلی آمریکا خوانده‌اند.

   نتانیاهو در داخل فلسطین اشغالی به استفاده تبلیغاتی از سفر به آمریکا در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی رژیم‌صهیونیستی، متهم شده است. با این وجود نتانیاهو اعلام کرده در نشستی که روز ۱۲ اسفند (۳ مارس) برگزار می‌شود، شرکت می‌کند.

  برچسب ها :

  نظرات