آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ , Thursday 19 April 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 81430
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ تیر, ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  در شهر گوته آلمان مسجدی افتتاح شده است که در آن زنان و مردان در کنار هم و به‌طور مختلط نماز برپا می‌کنند و حتی زنان می‌توانند پیش نماز باشند.

  افتتاح مسجدی مختلط در آلمان صدای اردوغان را درآورد +فیلم

  آوای شمال/پس از افتتاح مسجدی مختلط در آلمان، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه خواستار تعطیلی آن شد. این مسجد که با ادعای لیبرال اسلامی در گوته آلمان افتتاح شده است فضایی کاملا متفاوت با مساجد دیگر مسلمانان دارد. اولین تفاوت این مسجد حضور مختلط زنان و مردان است که شانه به شانه یکدیگر صفوف […]

  آوای شمال/پس از افتتاح مسجدی مختلط در آلمان، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه خواستار تعطیلی آن شد. این مسجد که با ادعای لیبرال اسلامی در گوته آلمان افتتاح شده است فضایی کاملا متفاوت با مساجد دیگر مسلمانان دارد. اولین تفاوت این مسجد حضور مختلط زنان و مردان است که شانه به شانه یکدیگر صفوف نماز را تشکیل می‌دهند.

  در این مسجد زنان می‌توانند بدون حجاب به نماز بایستند، مکبر و یا پیش نماز باشند. در ویدئویی که از این مسجد منتشر شده یک پیش نماز زن و مرد در کنار هم نماز را به جماعت اقامه می‌کنند. خانم سیران اتش، حقوقدان اهل ترکیه که در تاسیس این مسجد نیز نقش داشته می‌گوید هدف اصلی از ایجاد چنین فضایی، اجرای شعار تساوی و برابری زن و مرد است. او معتقد است نباید بین انسانها هیچ تفاوتی باشد بنابراین ورود همجنسگراها، سکولارها و شیعه و سنی به این مسجد آزاد است.

  نام این مسجد “ابن رشد” است که یکی از دانشمندان اسلامی در سده‌های گذشته بوده است. دولت ترکیه معتقد است فتح‌الله گولن از مخالفان ترک‌تبار مقیم آمریکا در تاسیس مسجد ابن رشد دست داشته از اینرو اردوغان از دولت آلمان خواسته این مسجد را تعطیل کند. بنیاد دیانت ترکیه نیز اعتراض خود را از راه‌اندازی چنین مکانی اعلام کرده و گفته است قوانین مورد اجرا در این مسجد اصول اسلام را نقض می‌کند.

  لازم به ذکر است دولت آلمان هنوز پاسخی به اردوغان نداده است.

  برچسب ها :

  نظرات