آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ , Friday 20 April 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 81328
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ تیر, ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  کرج - ایرنا- معاون تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیک موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با اشاره به ریشه کنی بیماری فلج اطفال در کشور با تولیدات این موسسه، گفت: این مهم درحالی اتفاق افتاده که کشورهای همسایه ایمنی لازم را درخصوص مواجهه با این بیماری ندارند.

  ایران کشوری ایمن از بیماری فلج اطفال

  آوای شمال/دکتر علی اسحاقی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه واکسن فلج اطفال تولید شده در این موسسه ایمن ترین واکسن دنیاست، اظهار کرد: با وجود موسسه رازی، ایران جزو ۱۰ کشور تولید کننده واکسن فلج اطفال در جهان است و بیش از ۴۰ سال از تولید آن در این موسسه می گذرد. […]

  آوای شمال/دکتر علی اسحاقی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه واکسن فلج اطفال تولید شده در این موسسه ایمن ترین واکسن دنیاست، اظهار کرد: با وجود موسسه رازی، ایران جزو ۱۰ کشور تولید کننده واکسن فلج اطفال در جهان است و بیش از ۴۰ سال از تولید آن در این موسسه می گذرد.
  وی با اشاره به اینکه با تولید واکسن فلج اطفال توسط موسسه رازی، این بیماری طی ۱۶ سال گذشته در کشور ریشه کن شده، بیان کرد: این درحالی است که شرایط منطقه و کشورهای اطراف به گونه ای است که در آنجا این ویروس شیوع دارد.
  معاون تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیک موسسه رازی تاکید کرد: واکسن تولید شده در موسسه رازی از ایمنی بسیار بالایی برخوردار بوده و سطح ایمنی جامعه را در مقابل این بیماری مهلک حفظ کرده است.
  وی با اشاره به اینکه تولید واکسن فلج اطفال درزمان حاضر بیش از ۴ سال به طول می انجامد، خاطرنشان کرد: تست های زیادی روی این واکسن ها انجام می شود تا ایمنی آن ها به سطح لازم برسد.
  اسحاقی اضافه کرد: با وجودی که کشورهای همسایه ایران ایمنی قابل قبول درخصوص مقابله با این بیماری ندارند، اما با توجه به تولید واکسن توسط موسسه رازی که پوشش ایمنی بسیار بالایی دارد، مردم هیچ گونه نگرانی از بابت شیوع این بیماری در کشور نخواهند داشت.

  برچسب ها :

  نظرات