آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ , Friday 20 April 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 81310
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ تیر, ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  پکن - ایرنا - برآوردها نشان می دهد که دانشجویان آفریقایی به دلیل سیاست های تبعیض آمیز آمریکا ترجیح می دهند برای تحصیل راهی کشورهای دیگر شوند و چین برای آنان از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است.

  چین محبوب‌ترازآمریکابرای دانشجویان آفریقایی

  آوای شمال/چین روابط بسیار نزدیکی با کشورهای آفریقایی دارد و بارها اعلام کرده است بر خلاف قدرت های غربی از جمله آمریکا به دنبال اجرای سیاست های استعمارگرایانه در این قاره نیست و بر اساس احترام متقابل عمل می کند. در سال ۲۰۰۳ میلادی آماری منتشر شد مبنی بر اینکه نزدیک به ۲ هزار نفر […]

  آوای شمال/چین روابط بسیار نزدیکی با کشورهای آفریقایی دارد و بارها اعلام کرده است بر خلاف قدرت های غربی از جمله آمریکا به دنبال اجرای سیاست های استعمارگرایانه در این قاره نیست و بر اساس احترام متقابل عمل می کند.
  در سال ۲۰۰۳ میلادی آماری منتشر شد مبنی بر اینکه نزدیک به ۲ هزار نفر از دانشجویان آفریقایی در چین تحصیل می کنند اما از آن زمان تاکنون این رقم بیش از ۲۶ برابر شده و شمار آنها از مرز ۵۰ هزار نفر فراتر رفته است.
  از سوی دیگر شمار دانشجویان آفریقایی که برای تحصیل به چین می آیند بیش از دانشجویان کشورهای دیگر در جهان است و این نشان می دهد که رشد آنها در این کشور به سرعت بالا می رود و چین مقصدی محبوب برای آنهاست.
  البته هنوز کشوری مانند فرانسه که ۹۵ هزار دانشجوی آفریقایی را در خود جای داده است از چین جلوتر است اما برای انگلیس و آمریکا شمار دانشجویان آفریقایی در سال بیشتر از ۴۰ هزار نفر نیست و با این حساب چین از سه سال قبل از آنها پیشی گرفته است.
  وزارت آموزش و پرورش چین به تازگی در گزارشی اعلام کرد که سرعت ورود دانشجویان قاره آفریقا به این کشور زیاد است و این نشان می دهد که روابط چین با این کشورها در حال رشد چشمگیری است و چین و آفریقا می توانند توانایی های خود را بیش از این به نمایش بگذارند.
  از سال ۲۰۰۶ میلادی چین با اجرای برنامه اعطای بورس تحصیلی به آفریقا شمار بیشتری را جذب کرد و قول داده است تا سال ۲۰۱۸ میلادی نزدیک به ۳۰ هزار بورس تحصیلی به دانشجویان آفریقایی اعطا کند.
  البته شمار زیادی از دانشجویان از اروپا، آسیا و اقیانوسیه برای تحصیل به چین سفر می کنند و شمار دانشجویان آسیایی نزدیک به ۱۳ درصد از کل بدنه دانشجویی چین را شامل می شود و فعلا آنها برتری بالایی نسبت به کشورهای دیگر در چین دارند.
  بیشتر دانشجویان در نظرسنجی های صورت گرفته گفته اند که ترجیح می دهند در رشته زبان چینی و یا مهندسی در این کشور تحصیل کنند و این می تواند باعث شود تا نسل آینده، رشد و شکوفایی روابط چین و آفریقا را رقم بزنند.

  برچسب ها :

  نظرات