آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ , Tuesday 7 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 81035
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ تیر, ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۷
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  یک منبع آگاه از برنامه بارگیری تانکرهای نفتی ایران گفت، صادرات نفت این کشور در ماه جولای نسبت به ماه ژوئن که به بالاترین رقم ۳ ماه اخیر رسیده بود، ۷ درصد کاهش خواهد یافت که دلیل عمده آن کاهش صادرات به اروپاست.

  منابع آگاه ایران به رویترز انگلیس خبر دادند/صادرات نفت ایران کم می‌شود

  آوای شمال/ایران، یکی از اعضای اوپک برای بازپس گیری سهم از دست رفته خود از بازار از رقیبان منطقه ای چون عربستان، در حال افزایش تولید نفت خود بوده است. سال گذشته نیز میزان صادرات نفت ایران کاهش مشابهی را در ماه جولای شاهد بود، اما میزان صادرات از ماه اوت افزایش قابل توجهی پیدا […]

  آوای شمال/ایران، یکی از اعضای اوپک برای بازپس گیری سهم از دست رفته خود از بازار از رقیبان منطقه ای چون عربستان، در حال افزایش تولید نفت خود بوده است. سال گذشته نیز میزان صادرات نفت ایران کاهش مشابهی را در ماه جولای شاهد بود، اما میزان صادرات از ماه اوت افزایش قابل توجهی پیدا کرد.

  بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران گفته، میزان کل تولید نفت ایران در حدود ۳٫۹ میلیون بشکه در روز است و انتظار می رود این رقم تا مارس ۲۰۱۸ به ۴ میلیون بشکه در روز برسد.

  این منبع آگاه افزود، بارگیری نفت خام ایران از بنادر این کشور به استثنای میعانات به دست آمده از میادین گازی، در ماه آینده مجموعا به ۱٫۹۳ میلیون بشکه در روز خواهد رسید که ۲ میلیون بشکه از آن در تانکرها ذخیره سازی خواهد شد.

  آمارهای مربوط به بارگیری میعانات برای ماه های ژوئن و جولای هنوز در دسترس نیست.

  بر اساس این گزارش، میزان کل صادرات نفت خام ایران در ماه جولای به ۱٫۸۶ میلیون بشکه در روز خواهد رسید که ۲ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است. ۱٫۲۸ میلیون بشکه در روز از این میزان به آسیا و ۵۸۰ هزار بشکه نیز به اروپا خواهد رفت. این در حالی است که در ماه جاری میلادی، ایران ۱٫۳۰ میلیون بشکه نفت در روز به آسیا و ۷۰۰ هزار بشکه در روز به اروپا صادر کرده است.

  بزرگترین مشتری نفت ایران یعنی چین در ماه جولای ۶۵۸ هزار بشکه در روز از ایران نفت خواهد خرید که بیشترین میزان از سپتامبر سال گذشته تاکنون است و ۳ درصد نسبت به ماه ژوئن افزایش خواهد داشت.

  هند نیز قرار است در ماه آینده ۳۹۵ هزار بشکه در روز از ایران نفت وارد کند که ۱۵ درصد نسبت به ماه ژوئن کاهش خواهد داشت.

  ژاپن قرار است ۱۳۴ هزار بشکه در روز از ایران خرید کند که ۳۴ درصد بالاتر از ماه ژوئن و بالاترین رقم از ماه ژانویه تاکنون است. میزان خرید نفت کره جنوبی از ایران نیز در ماه آینده میلادی به ۹۷ هزار بشکه در روز خواهد رسید که بالاترین رقم در طی ۴ ماه اخیر و بالاتر از ۹۰ هزار بشکه خریداری شده در ماه جاری است.

  در اروپا، ترکیه در ماه آینده ۱۹۴ هزار بشکه در روز از ایران نفت خواهد خرید که ۲۷ درصد پایین تر از ماه ژوئن است. ایتالیا هم قرار است حدود ۱۰۰ هزار بشکه نفت از تهران خریداری کند که پایین تر از ۱۳۳ هزار بشکه ماه جاری میلادی است.

  یونان و اسپانیا هم هر کدام حدود ۶۵ هزار بشکه نفت از ایران خریداری خواهند کرد که تغییر اندکی را نسبت به ماه ژوئن خواهد داشت.

  برچسب ها :

  نظرات