آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ , Friday 3 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 81014
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  میرهاشم حسینی با قبول شکست برابر قهرمان المپیک ریو نتیجه را واگذار و بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد.

  نشان ارزشمند نقره جهانی بر گردن حسینی

  بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ از روز شنبه (۳ تیرماه) با حضور ۹۷۳ تکواندوکار از ۱۸۳ کشور در سالن «تی‌وان آرنا» موجو آغاز و امروز (جمعه) به پایان می‌رسد. امروز (جمعه) و در فینال این رقابت‌ها میرهاشم حسینی مقابل «شوآی ژائو» تکواندوکار چینی قهرمان المپیک ۲۰۱۶، دارنده مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۵ و […]

  بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ از روز شنبه (۳ تیرماه) با حضور ۹۷۳ تکواندوکار از ۱۸۳ کشور در سالن «تی‌وان آرنا» موجو آغاز و امروز (جمعه) به پایان می‌رسد.

  امروز (جمعه) و در فینال این رقابت‌ها میرهاشم حسینی مقابل «شوآی ژائو» تکواندوکار چینی قهرمان المپیک ۲۰۱۶، دارنده مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۵ و برنز قهرمانی آسیا ۲۰۱۶ قرار گرفت و در حالیکه با غیرت تا ثانیه های آخر جنگید نتیجه را ۱۱ بر ۵ واگذار کرد و با شاسیتگی مدال نقره جهانی را بر گردن آویخت.

  نماینده شایسته کشورمان روز گذشته (پنجشنبه) و در مرحله مقدمانی این رقابت‌ها در نخستین گام رو در روی «عمر حجامی» از مراکش قرار گرفت و با پیروزی مقتدرانه (۲۵ بر ۵) از شیاپ‌چانگ خارج شد. در ادامه به مصاف «آلجاندرو چانگ» از آمریکا رفت و با نتیجه ۲۱ بر ۱۰ این مبارزات را به نفع خود به پایان رساند.

  هوگوپوش وزن ۶۳- کیلوگرم در مبارزه سوم مقابل «هاکان رسبر» نماینده ترکیه دارنده مدال طلای قهرمانی اروپا ۲۰۱۷ و طلای قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۶ با نتیجه ۲۰ بر ۶ پیروز و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. میرهاشم در چهارمین پیکار مقابل «چیا هسین هو» از چین تایپه قرار گرفت و با پیروزی (۲۱ بر ۷) توانست به مرحله نیمه نهایی رقابت‌ها راه پیدا کند و مدال برنز خود را قطعی نماید.

  او در مرحله نیمه نهایی رو در روی «محمد ممدوف» از آذربایجان دارنده مدال طلای قهرمانی نوجوانان جهان و مدال قهرمانی اروپا قرار گرفت و در رقابتی نزدیک و حساس با نتیجه بر ۶ بر ۵ توانست به فینال این مسابقات راه پیدا کند.

  تیم ملی کشورمان در بخش مردان با هدایت مهدی بی باک (سرمربی)، علیرضا نصر آزادانی و هادی افشار (مربی) به مصاف رقابیشان می‌روند.

  گفتنی است؛ این رقابت‌های G12 است که به نفر اول ۱۲۰ امتیاز، نفر دوم ۷۲ امتیاز، نفرات سوم ۴۳٫۲۰ امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.

  مدال‌های کسب شده وزن ۶۳- کیلوگرم:
  مدال طلا: «شوآی ژائو» از چین
  مدال نقره: «میرهاشم حسینی» از ایران
  مدال برنز: «محمد ممدوف» از آذربایجان و «بریدلی سیندن» از انگلیس

  برچسب ها :

  نظرات