آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ , Friday 3 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80966
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  دهلی نو-ایرنا- صدها نفر از فعالان سیاسی،نمایندگان مجلس ،روزنامه نگاران و هنرمندان هندو و مسلمان روز پنجشنبه با برگزاری تجمع در شهرهای هند،حمله هندوهای افراطی به بهانه محافظت از گاو به مسلمانان را محکوم کردند.

  تجمع علیه حمله هندوهای افراطی به مسلمانان

  آوای شمال/حیدرآباد، بمبئی ،بنگال غربی و چند شهر دیگر هند در اعتراض به قتل یک جوان مسلمان در قطار توسط هندوهای افراطی به اتهام حمل گوشت گاو برگزار شد. ‘سایا دیوان’ فیلمسازی که به درخواست وی این تجمع برگزار شده با محکوم کردن حمله به مسلمانان اظهار کرد اعتراض مردم به اقدامات افراطی نشان دهنده […]

  آوای شمال/حیدرآباد، بمبئی ،بنگال غربی و چند شهر دیگر هند در اعتراض به قتل یک جوان مسلمان در قطار توسط هندوهای افراطی به اتهام حمل گوشت گاو
  برگزار شد.
  ‘سایا دیوان’ فیلمسازی که به درخواست وی این تجمع برگزار شده با محکوم کردن حمله به مسلمانان اظهار کرد اعتراض مردم به اقدامات افراطی نشان دهنده روح آزادگی مردم هند است.
  وی خاطرنشان کرد قانون اساسی هند آزادی تمامی مذاهب و ادیان را تضمین کرده است .
  ‘قاسم رسول الیاس’ دبیرکل حزب رفاه هند گفت که از زمان روی کار آمدن دولت ‘مودی’ اقدامات هندوهای افراطی و حمله به اقلیت ها و مسلمانان در کشور افزایش یافته است.
  وی با بیان اینکه نخست وزیر تحت تاثیر افراد افراطی قرار دارد تصریح کرد حمله به مسلمانان و دیگر اقلیت ها به چهره هند به شدت آسیب وارد می کند.
  دبیرکل حزب رفاه با اشاره به حمله هندوهای افراطی به مسلمانان و کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از آنها درسالهای گذشته از بی توجهی مودی در برابر حمله به مسلمانان انتقاد کرد.
  ظفرالاسلام خان عضو شورای مشورتی هند نیز با اشاره به اقدامات گروههای محافظ گاو خاطرنشان کرد دولت چرا صادرات گوشت گاو را ممنوع نمی کند.
  وی خاطرنشان کرد درحالی مسلمانان به اتهام خرید و فروش گوشت گاو توسط هندوهای افراطی مورد حمله قرار می گیرند که بیش از ۸۰ درصداز صادرات گوشت گاو توسط هندوها انجام می شود.
  گاو برای بسیاری از هندوها مقدس و کشتار و فروش گوشت آن دربسیاری از ایالت ها ممنوع است.
  ‘اختر’ یکی از تجمع کنندگان در خیابان ‘جنترمنتر’ دهلی نو تصریح کرد دولت هند با اینکه چندین نفر از مسلمانان در حمله هندوهای افراطی کشته شده اند ولی تاکنون اقدام موثری برای دستگیری و پایان دادن به این خشونت ها برنداشته است.
  وی اظهار کرد هند به عنوان یکی از بزرگترین دموکراسی در جهان باید به اقدامات افراطی پایان دهد.
  ‘سرینا ‘ هندو در حالیکه عکس ‘جنید’ جوان مسلمان که چندی پیش در قطار توسط هندوهای افراطی کشته شد را در دست داشت گفت که ‘جنید’ جوان مسلمان درحالیکه برای رفتن به خانه خود برای شرکت در جشن عید فطر سوار قطار شده بود توسط عده ای افراطی به اتهام حمل گوشت گاو کشته شد.
  وی اظهار کرد دولت هند باید قاطعانه با این اقدامات خلاف حقوق بشر پایان دهد.

  برچسب ها :

  نظرات