آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ , Thursday 9 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80958
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۰
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  تهران - ایرنا- سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به وقوع بادهای 120 روزه سیستان گفت: طی دو روز گذشته 676 نفر در برخی مناطق سیستان به مراکز درمانی مراجعه کردند.

  طوفان درسیستان و مراجعه ۶۷۶تن به درمانگاهها

  آوای شمال/دکتر پیرحسین کولیوند با بیان این که ۶۷۶ نفر طی دو روز گذشته به مراکز درمانی در مناطق زابل زهک هیرمند-نیمروز و هامون مراجعه کرده اند، افزود: در این مناطق ۹۲ نفر به دلیل طوفان بستری شدند. وی با بیان این که وقوع بادهای ۱۲۰ روزه سیستان بومی منطقه جنوب شرق کشور است، گفت: […]

  آوای شمال/دکتر پیرحسین کولیوند با بیان این که ۶۷۶ نفر طی دو روز گذشته به مراکز درمانی در مناطق زابل زهک هیرمند-نیمروز و هامون مراجعه کرده اند، افزود: در این مناطق ۹۲ نفر به دلیل طوفان بستری شدند.
  وی با بیان این که وقوع بادهای ۱۲۰ روزه سیستان بومی منطقه جنوب شرق کشور است، گفت: روز گذشته بجز طوفان ۱۲۰ روزه سیستان که در منطقه زابل زهک هیرمند-نیمروز و هامون اتفاق افتاد، هیچگونه حادثه غیرمترقبه دیگری گزارش نشده است.
  به گفته وی، به دنبال این طوفان در این‌ مناطق عمده مشکلا ت، مشکلات چشمی و تنفسی بوده و بیماران بعد از دریافت خدمات درمانی لازم، ترخیص شده اند.
  کولیوند با تاکید بر این‌که از ظهر روز گذشته چهارشنبه تا صبح امروز پنجشبنه تعداد مراجعات به مراکز درمانی در این مناطق رو به کاهش است، افزود: بیمارستان ها با هیچگونه کمبود منابع از جمله نیروی متخصص، دارو و تخت مواجه نیستند و به صورت روتین در طوفان های ۱۲۰ روزه و روزهایی که آلودگی هوا و ریزگردها بسیار افزایش می یابد مراجعه به مراکز درمانی بین ۲۰ تا ۳۵ درصد افزایش می یابد و دانشگاه علوم پزشکی و مراکز درمانی توان پاسخگویی به مراجعات را براحتی دارند و نیاز به هیچگونه اقدام و مداخله از سوی قطب یا وزارت بهداشت نیست.
  سرپرست سازمان اورژانس کشور همچنین با اشاره به ثبت وقوع ۴۲ حادثه ویژه طی بازه زمانی دیروز چهارشنبه تا صبح امروز پنجشنبه در سامانه EOC ، افزود: در این حادثه ها ۶۸۴ مصدوم و ۱۴ مورد فوت گزارش شده است که از مجموع ۴۲ حادثه ۲۰ مورد حوادث ترافیکی(۱۳ مورد تصادف رانندگی و ۷ مورد واژگونی خودرو) و ۲۲ مورد غیرترافیکی بودند.
  اجتمام/۱۱۹۳**تنظیم:حسن حیدری
  برای آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
  @

  برچسب ها :

  نظرات