آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ , Wednesday 8 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80954
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  دهلی نو-ایرنا- پلیس ایالت جامو و کشمیر هند روز پنجشنبه 'ایاز اکبر'الطاف احمد شاه' و 'معراج الدین کلوال ' از رهبران کنفرانس حریت کشمیر را به اتهام دریافت کمک ملی از پاکستان بازداشت کرد.

  رهبران کنفرانس حریت کشمیر دستگیر شدند

  آوای شمال/یک مقام اطلاعاتی هند که خواست نامش محفوظ بماند اظهار کرد این سه رهبر کنفرانس حریت که به درخواست سازمان ملی تحقیقات هند دستگیر شده اند در چند روز آینده برای بازجویی بیشتر به دهلی نو منتقل می شوند. سازمان تحقیقات ملی هند در روزهای گذشته ۳۲ دفتر و خانه متعلق به رهبران جدایی […]

  آوای شمال/یک مقام اطلاعاتی هند که خواست نامش محفوظ بماند اظهار کرد این سه رهبر کنفرانس حریت که به درخواست سازمان ملی تحقیقات هند دستگیر شده اند در چند روز آینده برای بازجویی بیشتر به دهلی نو منتقل می شوند.
  سازمان تحقیقات ملی هند در روزهای گذشته ۳۲ دفتر و خانه متعلق به رهبران جدایی طلب کشمیر در سرینگر،دهلی نو و هاریانا را به اتهام دریافت کمک مالی از پاکستان و دامن زدن به ناآرامی های کشمیر بازرسی کرد.
  ‘نعیم احمد خان’، ‘فاروق احمد دار’، ‘قاضی احمد بابا’، ‘ظفر اکبر بات’ و’ شهید الاسلام’ از رهبران کشمیر با رد این اتهامات اعلام کردند دولت هند با مطرح کردن این گونه ادعاها قصد لکه دار کردن ‘ جنبش آزادی خواهانه’ مردم کشمیر را دارد.
  ‘سید علی شاه گیلانی’، ‘میرواعظ عمر فاروق’و ‘یاسین ملک’ از جمله رهبران برجسته جدایی طلب کشمیر با صدور بیانیه ای مشترک موج جدید بازداشت رهبران سیاسی کشمیر را انتقام جویی سیاسی از سوی دولت مرکزی هند دانستند.
  در این بیانیه آمده است:دهلی نو از هیچ اقدامی برای خاموش کردن صدای حق طلبی مردم کشمیر روی گردان نیست .
  در ادامه این بیانیه اضافه شده است این گونه اقدامات خصمانه دولت هند و نماینده های آن نمی تواند مردم را از مبارزه به حق باز دارد.
  خشونت و ناآرامی ها در کشمیر از ۹ آوریل پس از برگزاری انتخابات محلی افزایش یافته است.
  صدها دانشجوی کشمیری پس از بازگشایی دانشگاهها با پلیس و نیروهای امنیتی هند درگیر شدند.
  به گفته پلیس در این درگیری ها بیش از ۱۲ نفر مجروح شده اند.
  دولت جامو و کشمیر پس از ادامه اعتراض دانشجویان دانشگاه کشمیر به خشونت نیروهای امنیتی هند، دستور تعطیلی دانشگاههای کشمیر را صادر کرد.
  دور جدید درگیری میان پلیس و معترضان در کشمیر از هشتم جولای(۱۸ تیر) به دنبال کشته شدن ‘برهان مظفر وانی’ فرمانده حزب المجاهدین کشمیر توسط ارتش هند آغاز شد.
  به گفته مقامات محلی ،اعتراض های کشمیر در یکسال گذشته حدود یکصد کشته و بیش از یک هزار و ۲۰۰ مجروح برجای گذاشته است.
  کشمیر تنها ایالت هند با اکثریت مسلمان است و درگیری میان شبه نظامیان کشمیری و نیروهای امنیتی هند از سال ۱۹۸۹ میلادی بیش از ۶۸ هزار کشته برجای گذاشته است.
  آساق**۲۶۷*انتشار دهنده:احمدعلی خلیل نژاد

  برچسب ها :

  نظرات