آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 3 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80926
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  آیت الله مشکینی: گرچه رفتن این شخصیت ها خلائی ایجاد می کند اما تجربه ثابت کرده است که هرچه قدر این شهادت ها بزرگتر باشد خیر و برکتش برای جامعه بیشتر است.

  شهادت هر چه بزرگتر، برکتش بیشتر

  مسلمانان جهان با  فریاد مرگ بر اسرائیل روز جهانی قدس را گرامی داشتند. آیت الله مهدوی کنی: غده سرطانی اسرائیل باید از منطقه خارج شود. آیت الله مشکینی: تا اسرائیل در منطقه است مسلمین روی خوش نخواهند دید آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس با شکوه هر چه تمام در ایران و […]

  • مسلمانان جهان با  فریاد مرگ بر اسرائیل روز جهانی قدس را گرامی داشتند.

  • آیت الله مهدوی کنی: غده سرطانی اسرائیل باید از منطقه خارج شود.

  • آیت الله مشکینی: تا اسرائیل در منطقه است مسلمین روی خوش نخواهند دید

  آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس با شکوه هر چه تمام در ایران و سایر کشورهای جهان گرامی داشته شد.

  در ایران مردم شهرهای مختلف کشور در ساعات اولیه روز جمعه و در پاسخ به ندای رهبر کبیر انقلاب اسلامی به خیابان ها آمدند و فریاد مرگ بر اسرائیل سر دادند. در سایر کشورهای جهان نیز مراسم روز جهانی قدس گرامی داشته شد. در لبنان مردم بیروت و سایر شهرهای این کشور بنا به دعوت رهبران اسلامی لبنان به خیابان ها آمده و این مراسم را با شکوه خاصی برگزار کردند همزمان با راهپیمایی روز جهانی قدس اشغالگران قدس نیز با حمله به روستائیان در جنوب لبنان و در منطقه صور ۲۶۲ روستایی را بازداشت کردند در این یورش بیش از ۱۸۰ تانک، زره پوش و سه هلیکوپتر حضور داشتند.

  گزارش خبرگزاری ها حاکیست در سوئیس، اسپانیا، استرالیا، کوبا، ونزوئلا، بنگلادش، لیبی، اندونزی، ترکیه و امارات نیز مراسم روز جهانی قدس با حضور مردم برگزار شد.(۱)

  آیت الله مهدوی کنی: اسرائیل اهرم فشاری برای جلوگیری از وحدت مسلمین است

  در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس آئین پرشکوه نماز عبادی سیاسی و وحدت بخش جمعه تهران به امامت آیت الله مهدوی کنی دبیر جامعه روحانیت مبارز تهران در دانشگاه تهران و خیابان های اطراف اقامه شد.

  آیت الله مهدوی کنی در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران گفت :ابرقدرتها جهت حفظ منافع خود و با دو هدف رژیم اسرائیل را مثل یک غده سرطانی در منطقه ایجاد کردند. یک تاسیس مرکز و وسیله ارتباطی بین سه قاره آسیا و اروپا و آفریقا که پایگاه مطمئنی در آنجا داشته باشند و دیگر این که این غده سرطانی به منزله اهرم فشاری باشد جهت جلوگیری از پیشروی مسلمین.

  امام جمعه موقت تهران با اشاره به حرکت های اسلامی مردم کشورهای مسلمان و پشتیبانی آنها از رهبری امام امت و روز حهانی قدس اظهار امیدواری کرد که مردم مسلمان همه کشورها با برادری و اخوت دست به دست یکدیگر داده و با یکپارچگی این ذلت و غده سرطانی را از منطقه خارج سازند. امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: نباید اجازه دهیم قبله اول مسلمین را آتش بزنند زیرا این حمله و تجاوز به کرامت و عظامت مسلمین است که نباید زیر بار آن برویم.

  آیت الله مهدوی کنی با اشاره به سالگرد فاجعه هفتم تیر نیز گفت: خون مقدس این عزیران بقای  انقلاب اسلامی را تضمین کرد و سبب رسوایی چهره منافقین و دشمنان انقلاب چه در داخل و چه در خارج از کشور شد. منافقین داخلی و خارجی که  قصد داشتند به انقلاب اسلامی ما صدمه بزنند به انواع توطئه ها و دسیسه ها تزویر و ریاها متوسل شدند ولی سرانجام در برابر حق تسلیم و چهره واقعیشان شناخته شد این مظلومان که در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی شهید شدند همه آنها به خاطر امام امت و انقلاب اسلامی همه تهمت ها و افتراها را تحمل کردند و جریان ۷ تیر چهره واقعی باطل را برای امت ما واضح کرد.(۲)

  آیت الله مشکینی: مسلمانان در روز قدس متحد شوند

  همزمان با جمعه آخر ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس  نماز پر صلابت و دشمن شکن عبادی سیاسی جمعه این هفته شهر خون و قیام با شرکت انبوه مردم در مدرسه امام صادق (ع) و با امامت آیت الله مشکینی امام جمعه قم اقامه شد.

  آیت الله مشکینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قم با اشاره به روز جهانی قدس گفت: مسلمین باید متوجه باشند که یک غده سرطانی بین آنها است و تا این غده سرطانی بین آنهاست روز خوش نخواهند دید. اگر مسلمانان  بخواهند آمریکا بر آنها مسلط نشود و استقلال و آزادی پیدا بکنند باید این غده سرطانی را از میان خود بکنند و در یک چنین روزی متحد شوند.

  آیت الله مشکینی با اشاره به فاجعه هفتم تیر نیز گفت: گرچه رفتن این شخصیت ها خلائی ایجاد می کند اما تجربه ثابت کرده است که هرچه قدر این شهادت ها بزرگتر باشد خیر و برکتش برای جامعه بیشتر است. شهادت این عزیزان اسلام و انقلاب اسلامی را حفظ کرد و موجب بقای انقلاب اسلامی شد.(۳)

  منابع:

  ۱٫ جمهوری اسلامی، ۹ تیر ۶۳، ص ۳ و ۴
  ۲٫ اطلاعات، ۹ تیر ۶۳، ص ۱۸
  ۳٫ کیهان، ۹ تیر ۶۳، ص

   

  برچسب ها :

  نظرات