آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ , Friday 10 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80919
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت تحت تاثیر کاهش ۱۰۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت آمریکا افزایش یافت و به ۴۸ دلار نزدیک شد.

  کاهش تولید آمریکا قیمت طلای سیاه را افزایش داد

  آوای شمال/امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت افزایش ۳۴ سنتی داشت و بشکه‌ای ۴۷ دلار و ۶۵ سنت به فروش رفت. قیمت نفت وست تگزاس آمریکا هم رشد ۳۵ سنتی را تجربه کرد و بشکه‌ای ۴۵ دلار و ۹ سنت معامله شد. در گروه محصولات فراوری پالایشگاهی هم بنزین با افزایش ۱٫۳۶ دلار گالونی […]

  آوای شمال/امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت افزایش ۳۴ سنتی داشت و بشکه‌ای ۴۷ دلار و ۶۵ سنت به فروش رفت.

  قیمت نفت وست تگزاس آمریکا هم رشد ۳۵ سنتی را تجربه کرد و بشکه‌ای ۴۵ دلار و ۹ سنت معامله شد.

  در گروه محصولات فراوری پالایشگاهی هم بنزین با افزایش ۱٫۳۶ دلار گالونی ۱۴۹ دلار و ۶۹ سنت به فروش رفت.

  همچنین نفت کوره و گازوئیل هم افزایش‌هایی به ترتیب یک دلار و ۵٫۲ دلار را تجربه کردند.

  خبرگزاری رویترز درباره دلیل افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی نوشت: کاهش تولید نفت آمریکا عاملی برای افزایش قمیت نفت در بازارهای جهانی شد اما همچنان نگرانی‌ها درباره مازاد عرضه نفت در بازار وجود دارد.

  براساس گزارش رویترز، قیمت نفت خام امروز به بیشترین قیمت از ۱۹ ژوئن تاکنون رسیده است.

  براساس اعلام بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس افزایش حفاری‌های نفت شیل آمریکا و نیز افزایش غیرمنتظره تولید نفت لیبی و نیجریه تا حدودی روند کاهش مازاد عرضه را در بازار کند کرده است. این مساله توازن ذخایر نفت را در بازار کم کرده و تا حدود زیادی تاثیر توافق اوپک برای ایجاد توازن در ذخایر و  عرضه و تقاضا را کم رنگ کرده است.

  اداره اطلاعات انرژی آمریکا در آماری اعلام کرده است که ذخایر نفت این کشور با رشد ۱۱۸ هزار بشکه در هفته گذشته ادامه یافته اما تولید نفت این کشور در هفته جاری ۱۰۰ هزار بشکه کاهش به ۹٫۳ میلیون بشکه در روز رسیده است. این میزان بیشترین کاهش هفتگی از جولای ۲۰۱۶ تاکنون محسوب می‌شود.

  موسسه تحلیلگر ANZ معتقد است افزایش قیمت نفت به دلیل انتشار آ‌مارهایی مبنی بر اینکه تولید نفت آمریکا کاهش یافته صورت گرفته است.

  رویترز در عین حال می‌نویسد: کاهش تولید نفت آمریکا موقتی بوده و عامل آن طوفان‌های منطقه‌ای بوده که در خلیج مکزیک و آلاسکا اتفاق افتاده است و احتمالاً تولید نفت آمریکا طی هفته‌های آینده دوباره به وضعیت عادی برخواهد گشت.

   

  برچسب ها :

  نظرات