آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 27 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80903
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  سفیر اسبق ایران در استرالیا و مکزیک با بیان اینکه مسؤولان توانایی‌های کشور را نمی‌بینند، گفت: دولت امتیازات زیادی در برجام داد و ضمانتی نگرفت.

  دولت امتیازات زیادی در برجام داد و ضمانتی نگرفت/ مسؤولان توانایی‌های کشور را نمی‌بینند

  آوای شمال/برجام نتیجه توهم، غفلت، ساده‌اندیشی و عدم دشمن‌شناسی دولت روحانی بود؛ دولت فکر می‌کرد با برجام و مذاکرات، مشکلات کشور حل و تحریم‌ها برداشته می‌شود. وی ادامه داد: دولت در برجام امتیازات زیادی داد و امتیازات کم و محدودی، آن هم نسیه و روی کاغذ دریافت کرد که نه اوباما و نه ترامپ قصد […]

  آوای شمال/برجام نتیجه توهم، غفلت، ساده‌اندیشی و عدم دشمن‌شناسی دولت روحانی بود؛ دولت فکر می‌کرد با برجام و مذاکرات، مشکلات کشور حل و تحریم‌ها برداشته می‌شود.

  وی ادامه داد: دولت در برجام امتیازات زیادی داد و امتیازات کم و محدودی، آن هم نسیه و روی کاغذ دریافت کرد که نه اوباما و نه ترامپ قصد عمل به آن را نداشته و ندارند.

  سفیر اسبق ایران در استرالیا و مکزیک با تأکید بر اینکه دولت با ترفندهای مختلفی خطوط قرمز تعیین‌شده توسط مقام معظم رهبری را رد کرد، تصریح کرد: دریافت ضمانت‌های لازم برای وادار کردن طرف‌های دیگر به انجام تعهداتشان نادیده گرفته شد و برخی، قول شفاهی اوباما و امضای کری را ضمانت تلقی کردند.

  قدیری‌ابیانه ادامه داد: مطابق با آنچه روحانی و وزیر امور خارجه اعلام کرده بود‌ند، قرار بود در روز اول اجرای برجام همه تحریم‌ها برچیده شود؛ اما نه‌تنها چنین نشد، بلکه روزبه‌روز بر ابعاد تحریم‌ها افزوده شد.

  وی با اشاره به اینکه روحانی خوش‌خیالانه به برجام می‌نگریست، اضافه کرد: رئیس‌جمهوری حتی صحبت از برجام دو و سه هم می‌کرد و برای این کار دنبال زمینه‌سازی برای کاهش توان موشکی کشور و نیز پیاده کردن اهداف فرهنگی غرب در کشور هم بود و بودجه دستگاه‌های نظامی را کاهش داد و سند ۲۰۳۰ را با دور زدن همه قوانین و به طور محرمانه اجرا کرد.

  سفیر اسبق ایران در استرالیا و مکزیک با بیان اینکه عده‌ای از دولت‌مردان فعلی ما کدخدا را بزرگ‌تر از خدا می‌دانند، افزود: برخی وعده‌های خدا را باور ندارند؛ ولی به وعده‌های کدخدا اطمینان می‌کنند و توانایی‌های دشمن را چندین برابر واقعیت می‌بینند، ولی چشم بر نقاط ضعف آن بسته‌اند.

  قدیری‌ابیانه با تأکید بر اینکه دولت مشکلات کشور را می‌بیند ولی توانایی‌های کشور را نادیده می‌گیرد، اضافه کرد: برجام همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، خسارت محض است.

  وی با اشاره به اینکه با این‌ وجود دولت جرأت فکر کردن به عمل متقابل در برخورد با آمریکا را ندارد و از آن طفره می‌رود، اظهار کرد: این برخورد دولت منفعلانه است.

   

  برچسب ها :

  نظرات