آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 30 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80895
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  مدیرکل روابط عمومی شهرداری شیراز از خواهرخواندگی این شهر با پایتخت باستانی چین به عنوان یکی از قطب‌های اقتصادی این کشور خبر داد.

  خواهرخواندگی شیراز و پایتخت باستانی چین

  اوای شمال/هاشم مظاهری‌زاده گفت: شهر نانجینگ یکی از چهار پایتخت باستانی چین، مرکز استان جیانگسو و به عنوان یکی از قطب‌های اقتصادی کشور چین و از مراکز مهم فرهنگ، آموزش، سیاست و گردشگری این کشور است. مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز تصریح کرد: برخورداری از تاریخ، فرهنگ و پیشینه تمدنی غنی، جایگاه نانجینگ به عنوان […]

  اوای شمال/هاشم مظاهری‌زاده گفت: شهر نانجینگ یکی از چهار پایتخت باستانی چین، مرکز استان جیانگسو و به عنوان یکی از قطب‌های اقتصادی کشور چین و از مراکز مهم فرهنگ، آموزش، سیاست و گردشگری این کشور است.

  مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز تصریح کرد: برخورداری از تاریخ، فرهنگ و پیشینه تمدنی غنی، جایگاه نانجینگ به عنوان سومین شهر دانشگاهی چین، تلفیق موزون سنت و مدرنیته در مسائل شهرسازی، اقتصاد پویا و صنعت پر رونق، در کنار روابط ریشه‌دار دو کشور، بستر مناسب و ظرفیت‌های گسترده‌ای  را برای تعاملات و تبادلات آتی دو شهر شیراز و نانجینگ فراهم خواهد کرد.

  مظاهری‌زاده گفت: امضای تفاهم‌نامه خواهرخواندگی بخشی از برنامه‌های شهرداری برای ارتقای جایگاه بین‌المللی شهر شیراز است که با هدف معرفی هر چه بیشتر و بهتر ظرفیت‌های تاریخی، مذهبی، فرهنگی و علمی شیراز، تقویت برند شهر، جذب گردشگر و زمینه‌سازی ارتباطات بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی با همتایان خود در شهرهای خارجی پی‌ریزی شده است.

  به گزارش فارس، شهر نانجینگ به عنوان خواهرخوانده آتی شیراز ۲۵۰۰ سال پیش تاسیس شده و با جمعیتی بیش از ۸ میلیون نفر و مساحت ۶۶۰۰ کیلومتر مربع با شهرهایی نظیر فلورانس ایتالیا، دالاس آمریکا و اشتوتگارت آلمان خواهرخوانده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات