آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ , Tuesday 7 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت





 • کد مطلب : 80892
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم گفت: در سال 95 با شدت یافتن خشکسالی به 57 روستا در استان با تانکر آبرسانی کردیم، امسال هم به 40 روستا در استان با تانکر آبرسانی می‌شود.

  آبرسانی به ۴۰ روستای قم با تانکر

  آوای شمال/محمد احمدی‌جبلی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان صرفه‌جویی را یکی از آموزه‌های اسلامی دانست و تصریح کرد: بحث اسراف به صورت مطلق در اسلام حرام اعلام شده است، بحث اسراف می‌تواند تمام ابعاد زندگی انسان را در بر بگیرد و همه انسان‌ها باید از اسراف به خصوص در مصرف آب […]

  آوای شمال/محمد احمدی‌جبلی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان صرفه‌جویی را یکی از آموزه‌های اسلامی دانست و تصریح کرد: بحث اسراف به صورت مطلق در اسلام حرام اعلام شده است، بحث اسراف می‌تواند تمام ابعاد زندگی انسان را در بر بگیرد و همه انسان‌ها باید از اسراف به خصوص در مصرف آب خودداری کنند و با اسراف کردن به تمام موجودات ظلم خواهیم کرد.

  وی ادامه داد: میانگین بارش در استان قم همیشه کمتر از میانگین کشوری است و این استان یک استان گرم و خشک است، استان قم ۱۱ هزار کیلومتر مربع مساحت دارد و این استان تقاطع ۱۷ استان است و تنها ۴۰ درصد مردم استان قم بومی و بقیه جمعیت این استان مهاجر هستند.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم افزود: با توجه به ویژگی‌های خاص استان باید نگاه شرکت‌های خدمت رسان به مردم استان قم به صورت ویژه باشد، باید به دنبال پایداری و استمرار آب در استان باشیم تا قطع و جیره بندی آب رخ ندهد.

  احمدی‌جبلی با اشاره به کمبود آب در استان قم اظهار کرد: از ۱۶ سال پیش تاکنون روند خشکسالی را در استان داشتیم و برخی از منابع آبی در استان قم خشک شدند، این وضعیت به خصوص در مناطق کوهستانی مثل خلجستان که از منابع آبی سطحی استفاده می‌کنند، بدتر بوده است.

  وی ادامه داد: حدود ۱۵۱ روستا در استان قم زیرپوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی هستند، شاخص بهره‌مندی آب در استان ۸۴ درصد است و استان قم به لحاظ وضعیت شاخص بهره مندی آب در کشور جایگاه خوبی دارد.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم افزود: ۱۸ دستگاه آب شیرین کن در روستاهای استان داریم، متوسط سرانه مصرف آب در بخش خانگی روستاها ۱۴ متر مکعب در ماه است.

  احمدی‌جبلی با اشاره به آبرسانی سیار به روستاهای قم اظهار کرد: در سال ۹۵ با شدت یافتن خشکسالی به ۵۷ روستا با تانکر آبرسانی کردیم، امسال هم به ۴۰ روستا در استان قم با تانکر آبرسانی می‌شود.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم افزود: یکی از مشکلات این شرکت، آب بدون درآمد است، یعنی آبی را تولید می‌کنیم، ولی در قبال آن درآمدی به دست نمی‌آوریم. در استان قم انشعاب‌های غیرمجاز یکی از مشکلات شرکت آب و فاضلاب روستایی است.

  احمدی جبلی با اشاره به سیاست‌های اصلی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم اظهار کرد: استانداردسازی انشعاب‌های مشترکین، تعویض کنتورهای خراب، مقابله جدی با انشعاب‌های غیرمجاز، پیمایش تاسیسات، شبکه‌های آبرسانی در بستر GIS، اجرای برنامه‌های فرهنگ‌سازی و کنترل کیفیت و بهداشت آب به لحاظ مستمر از جمله سیاست‌های اصلی شرکت آب و فاضلاب روستایی قم است.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم در پایان خاطرنشان کرد: در حوزه پدافند غیرعامل اقدامات خوبی در این شرکت انجام شده است، از جمله اقدامات در این راستا می‌توان به تهیه کیف سیار آزمایش آب، تهیه کیت مقابله با تهدیدات زیستی، خرید چهار تانکر برای آبرسانی سیار و اصلاح و بازسازی تاسیسات به صورت گسترده اشاره کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات