آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ , Monday 18 January 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80889
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا تحت تاثیر کاهش ارزش دلار به کمترین میزان ۱۰ ماه گذشته،‌ ۳.۱ دلار افزایش یافت.

  قیمت طلا ۳ دلار افزایش یافت/ کاهش ارزش دلار به کمترین میزان ۱۰ ماه گذشته

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۳٫۱ دلار افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۱۲۵۱ دلار و ۹۰ سنت معامله شد.

  قیمت امروز این فلز زرد در کمترین زمان به قیمت ۱۲۵۰ دلار و ۷۰ سنت و در بیشترین زمان به قیمت ۱۲۵۳ دلار و ۲۰سنت به فروش رفت.

  قیمت امروز این فلز گرانبها نسبت به یک ماه گذشته ۱۰٫۹ دلار و نسبت به یکسال گذشته ۶۶٫۴ دلار با کاهش همراه بود.

  در گروه سایر فلزات گرانبها هم شاهد افزایش قیمت‌ها بودیم؛ به طوری که نقره نسبت به روز گذشته ۸ سنت افزایش داشت و فلزات پلاتینوم و پالادیوم هر کدام افزایش‌های ۵ دلاری را تجربه کردند.

  بررسی روند قیمت دلار طی یک ماه گذشته حاکی از ا ین است که در ۲۹ می قیمت فلز زرد در محدوده قیمتی هر اونس ۱۲۶۸ دلار بود؛ روند افزایش قیمت طلا ادامه پیدا کرد و در ۵ ژوئن بیشترین قیمت یک ماه گذشته را با ۱۲۹۲ دلار در هر اونس ثبت کرد.

  پس از آن روند کاهشی قیمت طلا آغاز شد و در ۲۰ ژوئن کمترین قیمت طلا در یک ماه گذشته هر اونس ۱۲۴۲ دلار ثبت شد.

  از ۲۰ ژوئن تاکنون قیمت طلا در بازارهای جهانی با نوساناتی همراه بوده که امروز قیمت۱۲۵۱ دلار ثبت شده است.

  خبرگزاری رویترز درباره دلیل افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی نوشت، پس از آنکه ارزش دلار به کمترین میزان ۱۰ ماه گذشته رسید قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت.

  از ‌آنجایی که ارز پایه معاملات طلا در بازارهای جهانی دلار است بنابراین با تضعیف ارزش دلار کشورهایی که با ارز غیر از دلار خریداری می‌کنند برای آنها ارزانتر تمام می‌شود؛ بنابراین تقاضا در بازارهای جهانی افرایش یافته و قیمت را بالا می‌کشد.

  خبرگزاری رویترز می‌نویسد بانک مرکزی اروپا و انگلیس تصمیم گرفتند محرک‌های اقتصادی خود را طی روزهای آینده افزایش دهند از اینرو قیمت دلار در برابر ارز‌هایی مانند یورو و ین تضعیف شده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات