آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ , Tuesday 7 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80841
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  دهلی نو-ایرنا- حمله سایبری باج افزار'پتیا' به بندر جواهر لهل نهرو در بمبئی ،فعالیت بزرگترین بندر کانینتربر هند را متوقف کرد.

  ‘پتیا’بزرگترین بندر کانتینربر هند را تعطیل کرد

  اوای شمال/مقامات بندر جواهر لعل نهرو روز چهارشنبه اعلام کردند حمله باج افزار ‘پتیا’ از شب گذشته به سیتسم نرم افزاری بندر،کار جابجایی ،تخلیه و بارگیری بندر را متوقف کرده است. بندر جواهر لعل نهرو یکی از بزرگترین بنادر حمل ونقل کانتینری هند است که حدود ۵۵ درصد از محموله های کانتینری این کشور از […]

  اوای شمال/مقامات بندر جواهر لعل نهرو روز چهارشنبه اعلام کردند حمله باج افزار ‘پتیا’ از شب گذشته به سیتسم نرم افزاری بندر،کار جابجایی ،تخلیه و بارگیری بندر را متوقف کرده است.
  بندر جواهر لعل نهرو یکی از بزرگترین بنادر حمل ونقل کانتینری هند است که حدود ۵۵ درصد از محموله های کانتینری این کشور از این بندر صورت می گیرد.
  بندر جواهر لعل نهرو قرار است در طرح توسعه ۲ لنگر گاه به طول ۶۴۰ متر و سه لنگرگاه چند منظوره، ۸۵ میلیون دلار در توسعه بندر چابهار مشارکت کند.
  براساس گزارش های منتشر شده، شرکت های بزرگ جهان از روسیه تا آمریکا روز گذشته هدف حمله باج افزار موسوم به پتیا (Petya) و یا ایکس پتر(EXpetr) قرار گرفت .
  این باج افزار که ۸۰ شرکت را در روسیه و اوکراین از کار انداخت، تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار رایانه را در کشورهای مختلف قفل کرده است.
  این باج افزار برای باز کردن قفل از رایانه های مورد حمله ۳۰۰ دلار باج با واحد پول مجازی ‘بیت کوئین’ از قربانیان درخواست کرده است .
  این باج افزار با استفاده از کد (Eternal Blue) که به عقیده کارشناسان از سازمان امنیت امریکا به سرقت رفته به حملات سایبری دست می زند.
  این حمله سایبری یک ماه پس از آلوده شدن هزاران رایانه در سراسر جهان توسط باج افزار ‘وانا کرای’ که با قفل کردن اطلاعات حساس انجام شده است .
  نکته جالب اینکه باج افزار واناکرای نیز که ماه پیش در اینترنت منتشر شد از همین کد (Eternal Blue) استفاده کرده بود.
  در این حمله، علاوه بر آلوده شدن ۱۰۲ رایانه پلیس اندراپرادش ،تولید خودرو درکارخانه مشترک نیسان و رنو در چنای برای مدتی متوقف شد.
  دولت هند پس از این حمله از مقامات دولتی در مراکز حساس خواست برای جلوگیری از سرقت اطلاعات از رایانه هایی استفاده کنند که به اینترنت متصل نیستند.

  برچسب ها :

  نظرات