آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ , Thursday 9 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80823
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  وزیر خارجه قطر، که در واشنگتن به سر می‌برد، فهرست شروط چهار کشور عربی برای ازسرگیری روابط با دوحه را مجموعه‌ای از «ادعای اثبات‌نشده» توصیف کرد.

  قطر نظرش را درباره شروط «محاصره‌کنندگان» اعلام کرد

  اوای شمال/«شیخ محمد بن‌عبدالرحمن» وزیر خارجه قطر، عصر سه‌شنبه در پایان دیدار با «رکس تیلرسون» همتای آمریکایی‌اش در واشنگتن، اظهار داشت، در صورتی‌که کشورهای محاصره‌کننده (عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر) «اراده واقعی برای گفت‌وگو داشته باشند و دلایلی در تایید ادعاهایشان ارائه دهند»، قطر آماده است با آنها مذاکره کند. وزیر خارجه قطر گفت: […]

  اوای شمال/«شیخ محمد بن‌عبدالرحمن» وزیر خارجه قطر، عصر سه‌شنبه در پایان دیدار با «رکس تیلرسون» همتای آمریکایی‌اش در واشنگتن، اظهار داشت، در صورتی‌که کشورهای محاصره‌کننده (عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر) «اراده واقعی برای گفت‌وگو داشته باشند و دلایلی در تایید ادعاهایشان ارائه دهند»، قطر آماده است با آنها مذاکره کند.

  وزیر خارجه قطر گفت: «درخواست‌ها باید واقع‌بینانه و قابل‌اجرا باشد در غیر این‌صورت، این درخواست‌ها مردود هستند.»

  وی خاطرنشان کرد: «آنچه که کشورهای محاصره‌کننده ارائه دادند تنها ادعاهایی اثبات‌نشده هستند و درخواست نیستند.»

  وی تصریح کرد، قطر با واشنگتن درخصوص این‌که «درخواست‌ها باید منطقی باشند»، هم‌رای است.

  وزارت خارجه آمریکا، سه‌شنبه اعلام کرد که «پذیرش» برخی درخواست‌های عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر از قطر دشوار است.

  سخنگوی این وزارتخانه تصریح کرد: «نمی‌توان درباره جزئیات این درخواست‌ها سخن گفت، ولی پذیرش برخی از آنها برای قطر دشوار است.»

  رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا نیز پیشتر شروطی که عربستان سعودی و متحدانش برای قطر تعیین کرده‌اند را «بسیار دشوار» خوانده و خواهان کاهش موضع گیری‌های لفظی بین طرفین شده بود.

  طبق این گزارش، این اظهارات وزیر خارجه قطر در حالی مطرح می‌شود که ساعاتی پیش «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی اعلام کرد، هیچ مذاکره‌ای با قطر بر سر شروط سیزده‌گانه چهار کشور عرب برای ازسرگیری روابط با این کشور، صورت نخواهد گرفت.

  برچسب ها :

  نظرات