آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ , Tuesday 7 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80788
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۸
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  مبین اردستانی در یادداشتی نوشت شعری که «مطیعی» خواند هشدارهایی بود به خودی‌ها برای حفظ حال و هوای رمضانی و سنگرهای دینی و میهنی. از نظر صوری نیز سیر روایی و لحن معنوی و حماسی دقیق و درستی دارد.

  شعری که «مطیعی» خواند هشدارهایی برای حفظ سنگرهای دینی و میهنی بود

  اوای شمال/مبین اردستانى از شاعران کشورمان پیرامون شعری که میثم مطیعی در نماز عید سعید فطر خواند طی یادداشتی نوشته است: بسم‌الله الرحمن الرحیم بنده توفیق حضور در مصلی را داشتم و همانجا هیچ رفتار و کلمه‌ای که موجد وهنی باشد ندیدم و نشنیدم. چندین مرتبه بعد از آن ابیات شعر را شنیدم و خواندم […]

  اوای شمال/مبین اردستانى از شاعران کشورمان پیرامون شعری که میثم مطیعی در نماز عید سعید فطر خواند طی یادداشتی نوشته است:

  بسم‌الله الرحمن الرحیم

  بنده توفیق حضور در مصلی را داشتم و همانجا هیچ رفتار و کلمه‌ای که موجد وهنی باشد ندیدم و نشنیدم.

  چندین مرتبه بعد از آن ابیات شعر را شنیدم و خواندم و باز هم نکته‌ای که حتی خارج از عرف باشد نیافتم و شعر را متعهد به مرامنامه الهی فرستاده شده برای شاعران مسلمان در آیات پایانی سوره شعرا دیدم. و همچنین بنابر آیاتی از سوره معراج که در اوصاف مصلین آمده خاصه آیات ۳۲ و ۳۳ مرحبا گفتم به شاعران و مداح و دعوت‌کنندگان به سبب فهم درستشان از دین و نماز و شعر.

  از نظر محتوایی به معانی ارجمندی پرداخته شده که در قرآن حکیم و کلمات معصومین فراوان آمده و بزرگان ما چون امام خمینی (ره) و رهبری بارها به آن‌ها پرداخته‌اند و حتی نکات سیاسی درباره برجام نیز دقیقا همان‌هاست که دولتمردان محترم ما گفته‌اند و در کل بر ضد رشوه و ربا و زمین‌خواری و کاخ‌نشینی و تبعیض و استکبار و داعش و تکفیری‌هاست و هشدارهایی دارد به خودی‌ها برای حفظ حال و هوای رمضانی و سنگرهای دینی و میهنی.

  از نظر صوری نیز سیر روایی و لحن معنوی و حماسی دقیق و درستی دارد و به فراخور مطلب از امکانات زبانی و بیانی به خوبی بهره‌مند است. و البته در کنار ابیات خوب و زیبا گاهی هم ممکن است بیتی به قوت ابیات شاخص نباشد.

   

  برچسب ها :

  نظرات