آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 27 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80756
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  بر اساس نتایج نظرسنجی موسسه تحقیقاتی «پیو»، از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ، چهره بین‌المللی آمریکا کاملا تخریب شده است.

  موسسه پیو: ترامپ چهره آمریکا را در سطح بین‌الملل به شدت مخدوش کرده است

  آوای شمال/جدیدترین نظرسنجی موسسه تحقیقاتی پیو نشان می‌دهد اغلب مردم کشورهای جهان معتقدند پس از ریاست جمهوری «دونالد ترامپ»، چهره بین‌المللی آمریکا مخدوش شده و دیگر کسی آن را به عنوان قدرت اول جهان نمی‌شناسد. موسسه پیو یک نظرسنجی‌ در ۳۷ کشور مختلف جهان انجام داد و مشخص شد سطح مقبولیت آمریکا در عرصه بین‌الملل […]

  آوای شمال/جدیدترین نظرسنجی موسسه تحقیقاتی پیو نشان می‌دهد اغلب مردم کشورهای جهان معتقدند پس از ریاست جمهوری «دونالد ترامپ»، چهره بین‌المللی آمریکا مخدوش شده و دیگر کسی آن را به عنوان قدرت اول جهان نمی‌شناسد.

  موسسه پیو یک نظرسنجی‌ در ۳۷ کشور مختلف جهان انجام داد و مشخص شد سطح مقبولیت آمریکا در عرصه بین‌الملل از ۶۴ درصد در پایان ۸ سال ریاست جمهوری «باراک اوباما»، به ۴۹ درصد در ۵ ماه نخست  ریاست جمهوری ترامپ تنزل پیدا کرده است.

  در برخی از این کشورها، که از متحدان آمریکا به شمار می‌روند، بیشترین کاهش مقبولیت نسبت به دولت جدید آمریکا مشاهده شده است. مکزیک و کانادا در میان همسایگان و آلمان و اسپانیا در میان متحدان اروپایی آمریکا، بیشترین دیدگاه منفی را نسبت به این کشور داشتند.

  ترامپ ژانویه ۲۰۱۷ در حالی پا به کاخ سفید گذاشت که شعار «آمریکا در اولویت» را در دستور کار خود قرار داد. از آن زمان، وی اقدامات زیادی مانند فرمان ساخت دیوار مرزی با مکزیک، خارج شدن از توافق آب و هوایی پاریس، متهم کردن برخی کشورها مانند کانادا، آلمان و چین به فعالیت‌های غیرعادلانه تجاری انجام داد.

  در نخستین سفر خارجی ترامپ پس از ریاست جمهوری آمریکا که اوایل ژوئن انجام شد، وی در عربستان و فلسطین اشغالی مورد استقبال گرمی قرار گرفت؛ اما در سفر به اروپا به سردی از او استقبال شد. موضوع مخالفت‌های ترامپ با نحوه عملکرد ناتو، توافق آب و هوایی پاریس و تجارت آزاد با اروپا از دلایل اصلی نارضایتی شرکای اروپایی آمریکا از ترامپ بود.

  در حال حاضر فقط ۳۰ درصد از مکزیکی‌ها می‌گویند دیدگاه مثبتی نسبت به آمریکا دارند. این در حالیست که هنگام پایان ریاست جمهوری اوباما، ۶۶ درصد از مکزیکی‌ها نظر مساعدی نسبت به این کشور داشتند. در کانادا و آلمان نیز وضع به همین منوال بوده و در هر کدام از این کشورها سطح مقبولیت آمریکا با ۲۲ درصد کاهش به ۴۳ و ۳۵ درصد تنزل پیدا کرده است.

  در بسیاری از کشورهای اروپایی سطح مقبولیت آمریکا به دوران پایان ریاست جمهوری «جرج دبلیو بوش»، که دستور جنگ به عراق را صادر کرد و به چهره‌ای منفور تبدیل شد، شباهت پیدا کرده است.

  در گزارش موسسه پیو آمده است: کاهش سطح مقبولیت آمریکا در اکثر مناطق جهان به چشم می‌خورد. افت شدید این شاخص را می‌توان در کشورهایی از منطقه آمریکای لاتین، شمال آمریکا، اروپا، آسیا و آفریقا مشاهده کرد.

  برچسب ها :

  نظرات