آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 3 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80734
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  مقامات آمریکایی می کوشند برج بنیاد علوی را به اتهام ارتباط با تهران مصادره کنند.

  داستان ادامه دار تلاش آمریکا برای مصادره برج بنیاد علوی در نیویورک

  آوای شمال/مقامات آمریکایی در ادامه اقدمات خصمانه خود علیه ایران از یک بنیاد خیریه در نیویورک با ادعای ارتباط با ایران خواستند از آسمان‌خراش خود در این شهر صرف‌نظر کند.   بر این اساس، خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد مقامات آمریکایی از یک بنیاد خیریه در نیویورک خواسته اند که به علت مشکوک بودن به ارتباط […]

  آوای شمال/مقامات آمریکایی در ادامه اقدمات خصمانه خود علیه ایران از یک بنیاد خیریه در نیویورک با ادعای ارتباط با ایران خواستند از آسمان‌خراش خود در این شهر صرف‌نظر کند.

   

  بر این اساس، خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد مقامات آمریکایی از یک بنیاد خیریه در نیویورک خواسته اند که به علت مشکوک بودن به ارتباط با ایران، از آسمان‌خراش چند میلیون دلاری خود در این شهر صرف‌نظر کند.

   

  براساس این گزارش، “مایکل لوکارد” دستیار دادستان کل آمریکا روز دوشنبه در جلسه شنود نهایی دادگاه نیویورک گفت: دلایلی وجود دارد که ثابت می کند “بنیاد خیریه علوی” در سال ۱۹۹۵ تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را نقض کرده است.

   

  این درحالی است که وکلای این بنیاد خیریه این اتهام ها را رد و تاکید کردند هیچ ارتباطی میان بنیاد علوی و تهران وجود ندارد.

   

  بنیاد خیریه علوی ۶۰درصد مالکیت یک برج بلند مرتبه در نزدیکی مرکز راکفلر در منطقه منهتن نیویورک را در اختیار دارد و مقامات آمریکایی تلاش می‌کنند با فروش این ساختمان پول آن به پرداخت غرامت به کسانی اختصاص داده شود که ادعا می شود در حملات مرتبط با ایران قربانی شده اند.

   

  خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد مقدار کل مطالبات مالی که آمریکایی ها در این زمینه مطرح می کنند بیش از ۵ میلیارد دلار است. دستگاه قضایی آمریکا ادعا می کند این مبلغ متعلق به حدود هزار تن از قربانیان یا بازماندگان قربانیان حملاتی است که ایران در آن دست داشته است.

   

  ادعای مصادره این برج به نفع قربانیان انفجار بیروت و برج خوبر عربستان در حالی است که تاکنون هیچ سند و مدرک روشن و معتبری دال بر دست داشتن ایران در این انفجارها ارائه نشده است.

  برچسب ها :

  نظرات