آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ , Friday 10 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80680
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا تحت تاثیر انتظار سرمایه‌گذاران برای انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا که سرنوشت نرخ بهره آمریکا را مشخص می‌کند، ۱۴ دلار کاهش یافت.

  قیمت طلا ۱۴ دلار کاهش یافت/فلز زرد تحت تاثیر نرخ بهره در آمریکا

  آوای شمال/امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۱۴ دلار کاهش به قیمت ۱۲۴۲ دلار و ۶۰ سنت معامله شد. قیمت فلز زرد امروز در کمترین زمان به قیمت ۱۲۳۵ دلار و ۷۰ سنت و در بیشترین زمان به قیمت ۱۲۵۵ دلار و ۶۰ سنت به فروش رفت. قیمت این فلز گران‌بها امروز […]

  آوای شمال/امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۱۴ دلار کاهش به قیمت ۱۲۴۲ دلار و ۶۰ سنت معامله شد.

  قیمت فلز زرد امروز در کمترین زمان به قیمت ۱۲۳۵ دلار و ۷۰ سنت و در بیشترین زمان به قیمت ۱۲۵۵ دلار و ۶۰ سنت به فروش رفت.

  قیمت این فلز گران‌بها امروز نسبت به یک ماه گذشته ۲۴٫۱ دلار و نسبت به یک سال گذشته ۷۳ دلار با کاهش همراه شد.

  امروز سایر فلزات گران‌بها هم حال و روز خوبی نداشتند به‌طوری‌که نقره کاهش ۱۸ سنتی را تجربه کرد و دو فلز گرانبهای پلاتینوم و پالادیوم کاهش‌هایی به ترتیب ۹ و ۳دلار داشتند.

  خبرگزاری رویترز درباره دلیل کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی نوشت:‌ سرمایه‌گذاران در انتظار انتشار آمارهای اقتصادی از سوی آمریکا هستند که می‌تواند سرنوشت نرخ بهره را در آمریکا تعیین کند. اینکه آیا فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش بدهد یا ندهد، منوط به آمارهای شغلی آمریکا خواهد بود که قرار است طی دو روز آینده منتشر شود.

  آمارهای نظیر میزان اعتماد مصرف‌کننده در ماه ژوئن، میزان فروش مسکن، ذخایر نفت خام و رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه نخست امسال، همه اینها می‌تواند بانک مرکزی آمریکا را در تصمیم به افزایش دادن یا ندادن نرخ بهره کمک کند.

  از آنجایی‌که قیمت طلا به‌شدت نسبت به افزایش نرخ بهره حساس است، زیرا موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه‌گذاری در بازار فلز زرد می‌شود،بنابراین قیمت طلا از میزان نرخ بهره تأثیر می‌پذیرد. اکنون سرمایه‌گذاران منتظر هستند که سرنوشت نرخ بهره در آمریکا مشخص شود. کاهش تقاضا در بازار فلز زرد به کاهش قیمت دامن زده است.

  اما کارشناسان آمارهای قوی از اقتصادآمریکا انتظار ندارند و پیش‌بینی می‌کنند که نرخ بهره در آمریکا به این زودی افزایش نخواهد یافت.

  دانیل هاینس تحلیل‌گر بانک ANZ گفت: مطمئناً آمارهایی که از سوی آمریکا منتشر می‌شود، ناامیدکننده خواهد بود و بانک مرکزی این کشور نرخ بهره را افزایش نخواهد داد و همین امر می‌تواند موجب بالا ماندن قیمت طلا شود.

  از سوی دیگر ادوارد میر تحلیل‌گر مؤسسه اف سی استون گفت: «انتظار نداریم این هفته اتفاق خاصی در بازار طلا رخ بدهد».

   

  برچسب ها :

  نظرات