آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 27 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80653
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  در پی تماس تلفنی امیر قطر با «حسن روحانی»، برخی رسانه‌های غربی اعلام کردند دوحه شرط قطع ارتباط با ایران را نپذیرفته است.

  قطر قطع روابط با ایران را نپذیرفت

  آوای شمال/سایت المانیتور در واکنش به تماس تلفنی شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر، با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، نوشت: تماس این دو در ارتباط با گسترش همکاری‌های دو جانبه نشان می‌دهد قطر شرط عربستان مبنی بر قطع روابط با ایران را نپذیرفته است. المانیتور در ادامه نوشت: امیر قطر این تماس […]

  آوای شمال/سایت المانیتور در واکنش به تماس تلفنی شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر، با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، نوشت: تماس این دو در ارتباط با گسترش همکاری‌های دو جانبه نشان می‌دهد قطر شرط عربستان مبنی بر قطع روابط با ایران را نپذیرفته است.

  المانیتور در ادامه نوشت: امیر قطر این تماس تلفنی را برقرار و به رئیس جمهور ایران اعلام کرد کشورش برای توسعه روابط با ایران آماده است. این سخنان در حالی بیان شد که یکی از شرط‌های اصلی عربستان و متحدانش برای ازسرگیری روابط با قطر، قطع روابط با ایران بود.

  خبرنگار المانیتور با اشاره به این مطلب در حساب توییتر خود نوشت: قطر به یکی از شروط ۱۳ گانه عربستان برای ازسرگیری روابط پاسخ داد.

  روزنامه السیاسیه کویت نیز به نقل از برخی منابع دیپلماتیک نوشت: دوحه توجهی به شروط عربستان، امارات متحده و بحرین نکرد که خواستار پایان دادن به ایجاد تنش در منطقه بوسیله قطع روابط با ایران بودند. قطر به روابط دیپلماتیک با ایران ادامه می‌دهد.

  «رکس تیلرسون»، وزیر امور خارجه آمریکا، نیز روز گذشته عمل به شروط ۱۳ گانه عربستان را «خیلی سخت» توصیف کرد و گفت گام موثر برای پایان دادن به این بحران، انجام مذاکرات دیپلماتیک است.

  برچسب ها :

  نظرات