آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 14 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8057
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۷:۴۴
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  از رسم و رسومات خانواده همسرم خسته شدم

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران، چندی پیش زوج جوانی با مراجعه به دادگاه خانواده درخواست طلاق دادند. مرد جوان در خصوص علت درخواست خود به قاضی گفت: آقای قاضی از رسم و رسومات خانواده همسرم خسته شدم. همسرم و خانواده اش هرکاری که می خواهند انجام دهند، می گویند در خانواده آنها […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران، چندی پیش زوج جوانی با مراجعه به دادگاه خانواده درخواست طلاق دادند.

  مرد جوان در خصوص علت درخواست خود به قاضی گفت: آقای قاضی از رسم و رسومات خانواده همسرم خسته شدم. همسرم و خانواده اش هرکاری که می خواهند انجام دهند، می گویند در خانواده آنها رسم است. مثلا زمانیکه ما داشتیم ازدواج می کردیم، خانواده همسرم گفتند که رسم ندارند، جشن نامزدی بگیرند. تمام مخارج عروسی و حتی هزینه هایی که معمولا خانواده عروس باید بپردازند را به گردن ما انداختند و گفتند که رسمشان همین است. آن زمان چیزی نگفتم و هرچه گفتند قبول کردم.

  وی افزود:حالا که یک سال از زندگی مشترک ما گذشته است، این رسم و رسومات آنها مرا دیوانه کرده است. خانواده همسرم مرتب در زندگی ما دخالت می کنند و برای هرکار ما طبق رسم و رسوماتشان تصمیم می گیرند. وقتی می خواهیم خانه اجاره کنیم می گویند رسم بر این است که دختر نزدیک خانه مادرش زندگی کند. وقتی می خواهیم تعطیلات به مسافرت برویم می گویند رسم دارند که اولین مسافرت زن و شوهر باید با خانواده عروس باشد. احساس می کنم آنها دارند از من سوء استفاده می کنند و به بهانه رسم و رسوم هرچه می خواهند انجام می دهند. برای همین می خواهم به این زندگی پایان دهم.

  زن جوان نیز به قاضی گفت: ما همیشه بر طبق رسم و رسوماتمان زندگی کردیم و من نمی توانم این رسم و رسومات را زیر پا بگذارم. هر اتفاقی بیفتد رسم و رسومات خانواده ما باید اجرا شود. ولی شوهرم مرتب سر من غر می زند و می خواهد به خاطر یک موضوع ساده بی اهمیت دعوا به راه بیندازد. برای همین من هم تصمیم به جدایی دارم.

  بعد از حرف های این زوج قاضی سعی کرد آنها را از جدایی منصرف کند، ولی وقتی اصرارهای آنها را دید رسیدگی به این پرونده را به جلسه آینده موکول کرد.

  برچسب ها :

  نظرات