آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ , Friday 10 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80485
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  کره شمالی با اشاره به خصومت‌های آمریکا علیه پیونگ‌یانگ، هشدار داد واشنگتن تلاش می‌کند جنگی در شبه‌جزیره کره به راه بیندازد.

  کره شمالی: آمریکا با جنون جنگ‌افروزی‌اش علیه ما در حال شعله‌ور کردن جنگی در منطقه است

  آوای شمال/کره شمالی روز یکشنبه هشدار داد آمریکا تلاش می‌کند در شصت و هفتمین سالگرد جنگ دو کره، شعله‌های جنگ جدیدی را در منطقه روشن کند. خبرگزاری رسمی کره شمالی -که ارگان اطلاع‌رسانی این کشور است- در تحلیلی اعلام کرد آمریکا همواره تلاش می‌کند شبه جزیره کره را به سمت یک جنگ جدید سوق دهد […]

  آوای شمال/کره شمالی روز یکشنبه هشدار داد آمریکا تلاش می‌کند در شصت و هفتمین سالگرد جنگ دو کره، شعله‌های جنگ جدیدی را در منطقه روشن کند.

  خبرگزاری رسمی کره شمالی -که ارگان اطلاع‌رسانی این کشور است- در تحلیلی اعلام کرد آمریکا همواره تلاش می‌کند شبه جزیره کره را به سمت یک جنگ جدید سوق دهد و در همین راستا منابع راهبردی خود را به طور گسترده به کار گرفته است تا کنترل منطقه را به دست گیرد؛ چرا که این منطقه به واسطه موقعیت جغرافیایی خود در اجرای طرح توسعه‌طلبانه آمریکا برای سلطه بر منطقه و جهان از اهمیتی حیاتی برخوردار است.

  طبق گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، خصومت‌های آمریکا و جنون جنگ‌افروزی این کشور بر ضد پیونگ‌یانگ هر روز بیش از پیش نمایان می‌گردد. این منبع همچنین اعلام کرد فرماندهی لشکر دوم نیروهای آمریکایی در کره جنوبی گفته است نیروهای نظامی آمریکا می‌توانند هر لحظه برای جنگ به شبه‌جزیره کره بازگردند.

  طبق اعلام خبرگزاری رسمی کره شمالی، این اظهار نظر ثابت می‌کند که آمریکا به هیچ وجه طرح و نقشه‌های شوم خود را در ۶۷ سال گذشته تغییر نداده است.

  از زمان پایان جنگ دو کره که از سال ۱۹۵۰ تا سال ۱۹۵۳ ادامه داشت، کره جنوبی و کره شمالی همچنان از لحاظ فنی در وضعیت جنگی بسر می‌برند و تنش‌های مرزی بین این دو کشور در حال حاضر بالا است.

  کره شمالی که تلاش می‌کند به موشک‌های دوربرد با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای و با توان هدفگیری خاک آمریکا مجهز شود، تاکنون ۵ آزمایش هسته‌ای انجام داده که دو آزمایش مربوط به سال ۲۰۱۶ است.

  تنش‌ها در شبه‌جزیره کره در این اواخر به اوج رسیده است و آمریکا تهدید کرده اگر کره شمالی از برنامه‌های موشکی و فعالیت‌های هسته‌ای خود دست برندارد، این کشور را هدف حمله نظامی قرار خواهد داد.

  برچسب ها :

  نظرات