آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ , Friday 3 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80385
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ تیر, ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۵
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  مسئول نقل و انتقالات باشگاه استقلال گفت: من تا امروز حرفی در مورد اینکه هیات‌مدیره باشگاه با نقل و انتقالات استقلال مخالف است نشنیده ام چون هیات مدیره به حد نصاب قانونی نرسیده که تشکیل جلسه شود.

  توفیقی: انتظار ندارید منتظری با ۲۰۰ میلیون آمده باشد؟

  پندار توفیقی مسئول نقل و انتقالات باشگاه استقلال درخصوص اینکه روند نقل و انتقالات این باشگاه به چه شکل پیش‌رفته است، گفت: روند جذب بازیکنان به این شکل است که سرمربی بازیکنان مد نظر خود را معرفی کرده و ما هم مذاکره کردیم. تقریباً ۸۰ درصد بازیکنان مد نظر آقای منصوریان جذب تیم شدند و […]

  پندار توفیقی مسئول نقل و انتقالات باشگاه استقلال درخصوص اینکه روند نقل و انتقالات این باشگاه به چه شکل پیش‌رفته است، گفت: روند جذب بازیکنان به این شکل است که سرمربی بازیکنان مد نظر خود را معرفی کرده و ما هم مذاکره کردیم. تقریباً ۸۰ درصد بازیکنان مد نظر آقای منصوریان جذب تیم شدند و پژمان منتظری هم به جمع ما اضافه شده است که البته او به خانه خودش برگشته است.

  وی درخصوص آخرین وضعیت خالد شفیعی و اینکه آیا او قرار است به استقلال اضافه شود، گفت: شفیعی یکی از گزینه‌هایی بود که منصوریان با او صحبت کرد ولی از آنجایی که ما با آقای آجورلو به صورت مستقیم صحبت کردیم به احترام باشگاه تراکتورسازی از جذب وی منصرف شدیم.

  وی در خصوص پاداش‌هایی که برای قهرمانی از سوی فدراسیون و سازمان لیگ به تیم‌ها پرداخت می‌شود، گفت: استقلال از ۳ سال گذشته تاکنون یک ریال بودجه دولتی نگرفته و هرچیزی که به دست آوردیم از طریق فروش لباس و سامانه هواداری بوده است.

  توفیقی افزود: متأسفانه حق پخش تلویزیونی اصلاً به ما تعلق نمی‌گیرد و بخش مربوط به تبلیغات محیطی هم که در اختیار سازمان لیگ است ۳ سال است چیزی به ما پرداخت نمی‌کند. البته ظاهراً مشکلاتی دارند ولی این دلیل نمی‌شود که حق باشگاه‌ها نادیده گرفته شود. با یک حساب سرانگشتی متوجه شدیم که هزینه تبلیغات محیطی برای باشگاه استقلال نزدیک به ۲۵ میلیارد تومان است.

  مسئول نقل و انتقالات باشگاه استقلال تأکید کرد: در بازی استقلال مقابل السد بلیت‌فروشی در اختیار ما بود که نزدیک به یک میلیارد تومان از آن بازی درآمد داشتیم. اگر بلیت‌فروشی هم در اختیار خودمان باشد قطعاً شرایط بهتر خواهد شد.

  وی درخصوص اینکه گفته می‌شود هیأت مدیره مخالف هزینه‌هایی است که باشگاه در نقل و انتقالات انجام داده، گفت: من چنین چیزی را نشنیده‌ام. باشگاه استقلال بعد از درگذشت پورحیدری و استعفای جهانیان هیأت مدیره‌اش از نظر قانونی وجاهت ندارد و از لحاظ اساسنامه‌ای به همین دلیل جلسه‌ای تشکیل نداده است.

  توفیقی تأکید کرد: از طرفی افتخاری به عنوان مدیرعامل مصوب وزارت ورزش کارهای لازم را با وزیر هماهنگ می‌کند اما حرفم این است تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید ابزار حرفه‌ای داشته باشد. بازیکنی مثل ژاوی که مقابل استقلال بازی کرد قراردادش برای یک سال ۴۰ میلیارد تومان است یعنی هزینه یکساله این بازیکن با هزینه کل باشگاه استقلال برابری می‌کند. همه به فوتبال به چشم صنعت نگاه می‌کنند و همانطور که می‌دانید در همه جای دنیا نفت و گاز اولویت اول، توریسم اولویت دوم و فوتبال می‌تواند اولویت سوم اقتصادی باشد. وقتی استقلال السد را برد چقدر باید هزینه می‌کردیم که مردم را اینگونه خوشحال کنیم. ما انتظار داریم در جام باشگاه‌های آسیا قهرمان شویم اما اسباب آن را نمی‌خواهیم فراهم کنیم. همین حالا استقلال و پرسپولیس ورزشگاه اختصاصی ندارند و دخل و خرجشان با یکدیگر همخوانی ندارد.

  وی که با برنامه وقت اضافه رادیو ایران صحبت می‌کرد ادامه داد: سال گذشته یک میلیارد از حساب باشگاه توسط سازمان امور مالیاتی برداشته شد. نزدیک به ۷ میلیارد هم پول خارجی ها را پرداخت کردیم. تنها پرونده ما در فیفا بحث پروپیچ است که ما هم از او شکایت کردیم و این پرونده در دادگاه CAS در حال پیگیری است.

  مسئول نقل و انتقالات باشگاه استقلال در پاسخ به این سئوال که اگر استقلال پول دارد چرا بدهی‌های نفراتی مثل مرفاوی و مظلومی را پرداخت نمی‌کند، گفت: این سئوال حرفه‌ای نیست. باشگاه مثل یک موجود زنده است. اگر قرار است بازیکنی جذب نکنیم و فقط بدهی‌ها را بدهیم باید درب باشگاه را تعطیل کنیم. سالانه هیأت مدیره رقمی را مصوب می‌کند تحت عنوان بدهی سنواتی و این بدهی‌ها به افرادی که از گذشته طلب دارند پرداخت می‌شود.

  وی افزود: سال گذشته قرارداد بازیکنانی که زیر ۷۰۰ میلیون تومان قرارداد داشتند را به صورت ۱۰۰ درصد تسویه کردیم، فقط بازیکنان بزرگ را تسویه نکرده و ۲۰ درصد مطالبات آنها را نگه داشتیم تا از سازمان امور مالیاتی نامه بیاورند. می‌دانید که در ۳ سال اخیر، باشگاه هیچ رقم مالیاتی را برای بازیکنان تقبل نکرده است.

  توفیقی با اشاره به قراردادی که استقلال با اسپانسر به امضاء رسانده گفت: در مهرماه سال ۹۴ پرسپولیس مبلغ ۳۰ میلیارد تومان با اسپانسر قرارداد امضاء کرد و وزیر وقت هم دستور داد باشگاه استقلال هم این قرارداد را منعقد کند. در سال اول ۲۴ میلیارد و در فصل گذشته ۲۸ میلیارد قرارداد امضاء کردیم.

  مسئول نقل و انتقالات باشگاه استقلال در پاسخ به این سئوال که اگر باشگاه این همه مشکل مالی دارد چطور ۵۵ نفر را در حالیکه خیلی از آنها سفرشان الزامی نبود، به امارات برده است، گفت: ۱۵ نفر از این ۵۵ نفر از اعضای کانون هواداران باشگاه بودند که نه هزینه بلیت آنها بر عهده باشگاه بوده و نه هزینه خورد و خوراک آنها. این نفرات با هزینه اسپانسرهای بیرونی باشگاه که معمولاً به تیم کمک می‌کنند، راهی امارات شدند.

  وی در ادامه درخصوص اینکه آیا نقل و انتقالات باشگاه به پایان رسیده است، گفت: نقل و انتقالات ما تا یک هفته دیگر بسته می‌شود و تیم آماده سفر به ارمنستان، اما ما می‌توانیم ۳ بازیکن در بالای ۲۳ سال و ۳ بازیکن زیر ۲۳ سال جذب کنیم.

  توفیقی درخصوص اینکه رقم قرارداد منتظری با استقلال چقدر است، گفت: در قانون قراردادها بندی وجود دارد که هیچ‌یک از طرفین حق افشای ارقام را ندارند، ما هم نمی‌توانیم جلوی گمانه‌زنی رسانه‌ها را بگیریم.

  وی در خصوص اینکه قطعاً منتظری جزء گران‌های استقلال است، گفت: باید دید منظور از گران چیست؟ طبیعتاً انتظار ندارید که منتظری با قرارداد ۲۰۰ میلیونی به استقلال آمده باشد. مطمئناً در مورد این بازیکن سقف قرارداد هیأت مدیره رعایت شده است.

  برچسب ها :

  نظرات