آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 2 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80365
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ تیر, ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  کارشناس هواشناسی سیستان وبلوچستان گفت:صبح امروز سرعت وزش باد همراه با گردوخاک در منطقه سیستان به ۸۵کیلومتر بر ساعت رسید و طبق پیش‌بینی‌ها وزش باد شدید و گردوخاک تا پایان هفته در این منطقه تداوم دارد.

  افزایش سرعت باد همراه با گرد و خاک در منطقه سیستان

  علی ملاشاهی اظهار داشت: از ساعت ۲۳:۳۰ شب گذشته وزش باد شدید و گرد و خاک با سرعت ۵۵ کیلومتر بر ساعت در منطقه سیستان آغاز شده و این شرایط همچنان تداوم دارد به نحوی که در ساعت ۷:۳۰ صبح امروز ایستگاه هواشناسی فرودگاهی زابل سرعت وزش باد ۸۵ کیلومتر بر ساعت را به ثبت […]

  علی ملاشاهی اظهار داشت: از ساعت ۲۳:۳۰ شب گذشته وزش باد شدید و گرد و خاک با سرعت ۵۵ کیلومتر بر ساعت در منطقه سیستان آغاز شده و این شرایط همچنان تداوم دارد به نحوی که در ساعت ۷:۳۰ صبح امروز ایستگاه هواشناسی فرودگاهی زابل سرعت وزش باد ۸۵ کیلومتر بر ساعت را به ثبت رسانده و شعاع دید افقی را ۱۵۰۰ متر گزارش کرده است.

  کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین ایستگاه هواشناسی شهرستان زهک واقع در منطقه سیستان نیز در ساعت ۷:۳۰ صبح امروز سرعت وزش باد را ۷۶ کیلومتر بر ساعت و شعاع دید افقی را ۱۰۰۰ متر گزارش کرده است.

  وی اضافه کرد: آخرین داده‌های دریافت شده از ایستگاه‌های هواشناسی منطقه سیستان از کاهش تدریجی سرعت باد حکایت دارد به نحوی که در ساعت ۹:۳۰ صبح امروز سرعت وزش باد در ایستگاه فرودگاهی زابل ۶۳ کیلومتر بر ساعت با شعاع دید افقی ۲۰۰۰ متر به ثبت رسیده است.

  ملاشاهی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی کلی وضعیت جوی سیستان و بلوچستان بر‌اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری نشان می‌دهد ساعات آینده در منطقه سیستان به تدریج افزایش سرعت باد همراه با گرد و خاک خواهیم داشت.

  کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین پیش‌بینی‌ها از تداوم باد شدید و گرد و خاک به ویژه در ساعات اولیه روز تا پایان هفته همراه با کاهش تدریجی دما حکایت دارد به نحوی که روزهای دوشنبه تا چهارشنبه هفته جاری وزش باد شدیدتر است.

  وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته زاهدان با حداقل دمای ۲۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر سردترین و زابل، هامون، زهک و دلگان به طور مشترک با دمای ۴۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین شهرهای سیستان و بلوچستان بوده‌اند.

  برچسب ها :

  نظرات