آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ , Wednesday 8 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80345
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ تیر, ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۰
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  افرادی که با دوچرخه به محل کار خود می‌روند می‌توانند میزان استرس در محیط کار را بهتر کنترل کنند؛ این افراد نسبت به کسانی‌که با خودرو مسیر کار را طی می‌کنند، در فشار کمتری از استرس و ناراحتی هستند.

  دوچرخه‌سواری استرس شغلی را کاهش می‌دهد

  محققان در تازه‌ترین مطالعات خود دریافتند، موثرترین راه برای کاهش استرس ناشی از کار دوچرخه‌سواری تا محل کار است. پژوهشگران ادعا می‌کنند، بر اساس نتایج تحقیقات افرادی که با دوچرخه به محل کار خود می‌روند می‌توانند میزان استرس در محیط کار را بهتر کنترل کنند؛ این افراد نسبت به کسانی‌که با خودرو مسیر کار را […]

  محققان در تازه‌ترین مطالعات خود دریافتند، موثرترین راه برای کاهش استرس ناشی از کار دوچرخه‌سواری تا محل کار است.

  پژوهشگران ادعا می‌کنند، بر اساس نتایج تحقیقات افرادی که با دوچرخه به محل کار خود می‌روند می‌توانند میزان استرس در محیط کار را بهتر کنترل کنند؛ این افراد نسبت به کسانی‌که با خودرو مسیر کار را طی می‌کنند، در فشار کمتری از استرس و ناراحتی هستند.

  پژوهشگران دانشگاه مونترال باور دارند، مسائل ناشی از کار، درگیری با همکاران، عدم حقوق مکفی و حجم زیاد کار موجب استرس‌های فراوان در محیط کار می‌شود؛ طبق مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۲ در آمریکا ۶۵ درصد از مردم این کشور شغل خود را عامل اصلی استرس عنوان کرده‌اند و بیش از یک سوم از آمریکایی‌ها استرس مزمن را نتیجه کار خود می‌دانند.

  همچنین تحقیقات نشان داده است، افرادی که در طول روز استرس کمتری دارند، به طبع خلق و خوی بهتری نسبت به افراد پر استرس دارند.

  استفان بروتوس، نویسنده اصلی این تحقیق می‌گوید: «استرس صبحگاهی منجر به رخ دادن اتفاقات تلخ بعدی در طی روز می‌شود».

  بر اساس تحقیقات صورت گرفته، فعالیت جسمی می‌تواند عامل کاهنده استرس باشد.

  برچسب ها :

  نظرات