آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 2 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80300
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ تیر, ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۵
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  خبرگزاری فرانسه گزارش داد به مانند خوزه مورینیو که آقای خاص فوتبال اروپا است به کارلوس کی روش هم باید لقب آقای جام جهانی را داد.

  لقب جدید فرانسوی ها به کی روش: «آقای جام جهانی»

  آوای شمال/خبرگزاری فرانسه دقایقی پیش یادداشتی را در مورد کارلوس کی روش تحت عنوان از دستیاری سرالکس فرگوسن سرمربی منچستریونایتد تا آقای جام جهانی منتشر کرد. براساس این گزارش کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران نه تنها رکورد رساندن ملی پوشان ایرانی به جام جهانی فوتبال برای ۲بار متوالی را در تاریخ […]

  آوای شمال/خبرگزاری فرانسه دقایقی پیش یادداشتی را در مورد کارلوس کی روش تحت عنوان از دستیاری سرالکس فرگوسن سرمربی منچستریونایتد تا آقای جام جهانی منتشر کرد.

  براساس این گزارش کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران نه تنها رکورد رساندن ملی پوشان ایرانی به جام جهانی فوتبال برای ۲بار متوالی را در تاریخ ثبت کرد بلکه رکورد دیگری ثبت کرد که توجهی به آن نشد واین رکورد باورنکردنی حضور در ۴ دوره جام جهانی به عنوان سرمربی با ۳ تیم ملی مختلف است.

  این گزارش می افزاید: «کارلوس کی روش در جام جهانی ۲۰۰۲ سرمربی آفریقای جنوبی بودودر سال ۲۰۱۰ کشورش پرتغال را در این رقابت ها هدایت کردواکنون ۲ مرتبه است که به طور متوالی ایرانی ها را بدون مشکل خاصی به جام جهانی می رساند ولقب آقای تاریخ جام جهانی برازنده این تئورسین فوتبال جهان است.

  این درحالیست که ایرانی هادر سال های ۱۹۷۸ آرژانتین و۱۹۹۸ فرانسه به جام جهانی صعود کرده بودند اما به سختی مجبور شدند در رقابت های پلی آف برابر استرالیا در دیدارهای نفسگیر صعود لحظه آخری داشته باشند ودر سال ۲۰۰۶ نیز صعود به پیروزی برابر بحرین موکول شد.

  باید توجه داشت کی روش ایران را به عنوان دومین تیم صعود کننده به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه معرفی کرد ودور از انتطار نیست که شگفتی ساز اصلی این جام جهانی این سرمربی پرتغالی باشد.»

  برچسب ها :

  نظرات