آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ , Thursday 9 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80291
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ تیر, ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از نفوذ جریانات خنک شمالی در روز دوشنبه خبرداد و گفت: نفوذ جریانات خنک شمالی موجب کاهش نسبی دما، افزایش ابر، بارش پراکنده باران و مه صبحگاهی در استانهای ساحلی دریای خزر می‌شود.

  وضعیت هوای شمال کشور در تعطیلات

  اوای شمال/درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: جریانات خنک شمالی و موج بارشی که از روزهای گذشته وارد کشورمان شده امروز نیز بخشهای شمال کشور، استانهای ساحلی دریای خزر، آذربایجانها، خراسان شمالی و خراسان رضوی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و با بارش باران، رعد و برق و وزش باد مواجه می‌کند. […]

  اوای شمال/درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: جریانات خنک شمالی و موج بارشی که از روزهای گذشته وارد کشورمان شده امروز نیز بخشهای شمال کشور، استانهای ساحلی دریای خزر، آذربایجانها، خراسان شمالی و خراسان رضوی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و با بارش باران، رعد و برق و وزش باد مواجه می‌کند.

  وی افزود: نفوذ جریانات پرفشار و خنک شمالی باعث شده تا امروز دمای هوا در نیمه شمالی کاهش نسبی پیدا کند و این روند در ساعت‌های آتی و تا صبح فردا نیز ادامه می‌یابد.

  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه از روز شنبه جو نسبتاً آرام و آسمانی آفتابی غالب نقاط کشور را دربرمی‌گیرد تصریح کرد: دمای نیمه شمالی کشور از فردا شنبه رو به افزایش خواهد گذاشت و تنها بخشهایی از خراسان شمالی و خراسان رضوی با افزایش ابر و بارش پراکند باران و وزش بادموقتی مواجه خواهد شد.

  وظیفه افزود: طی ۲۴ ساعت آتی دمای هوا در نیمه غربی کشور افزایش و در نیمه شرقی کاهش نسبی پیدا می‌کند که این روند نیز به صورت موقتی خواهد بود.

  وی اظهار کرد: در روز یکشنبه نیز وزش باد نسبتاً شدیدی در شمال‌شرق و شرق کشور به وقوع می‌پیوندد و افزایش دمای هوا در بیشتر مناطق کشور به جز شرق و جنوب شرق کشور پیش‌بینی خواهد شد.

  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به وزش باد شدید و گرد و خاک در برخی نقاط کشور تصریح کرد: از اواخر وقت امروز جمعه تا روز یکشنبه برخی مناطق کشور همچون مناطقی از خوزستان، بوشهر و زابل در طی ساعاتی با وزش باد شدید، گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا مواجه می‌شوند.

  وظیفه تصریح کرد: طی ۴۸ ساعت آتی خلیج فارس مواج و طوفانی خواهد بود و مسافران یا قایقهای گردشگران باید به اخطارهای لازم در این باره توجه کنند.

  وی به تغییرات آب‌وهوایی در شمال کشور از روز دوشنبه اشاره کرد و گفت:‌ از روز دوشنبه نیز با نفوذ جریانهای شمالی در سواحل دریای خزر شاهد ابرناکی، بارش باران و مه صبحگاهی در استانهای ساحلی خزر خواهیم بود.

  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، اهواز با ۴۵ درجه بالای صفر را گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد با ۶ درجه بالای صفر را خنک‌ترین مرکز استان کشور دانست و اظهار کرد: آسمان تهران نیز امروز صاف و آفتابی همراه با وزش باد موقتی پیش‌بینی شده که این روند فردا نیز ادامه خواهد یافت و رفته رفته شاهد افزایش دما خواهیم بود.

  برچسب ها :

  نظرات