آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ , Friday 3 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80239
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ تیر, ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۶
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا تحت‌تأثیر تضعیف ارزش دلار افزایش یافت و هر اونس از این فلز گرانبها به قیمت ۱۲۵۲.۴ دلار به فروش رفت.

  قیمت طلا ۶ دلار کاهش یافت

  آوای شمال/امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۶٫۱ دلار افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۱۲۵۲ دلار و ۴۰ سنت معامله شد. قیمت فلز زرد امروز در کمترین زمان به قیمت ۱۲۴۹ دلار و ۱۰ سنت و در بیشترین زمان به قیمت ۱۲۵۵ دلار و ۵۰ سنت معامله شد. قیمت این […]

  آوای شمال/امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۶٫۱ دلار افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۱۲۵۲ دلار و ۴۰ سنت معامله شد. قیمت فلز زرد امروز در کمترین زمان به قیمت ۱۲۴۹ دلار و ۱۰ سنت و در بیشترین زمان به قیمت ۱۲۵۵ دلار و ۵۰ سنت معامله شد.

  قیمت این فلز گرانبها امروز نسبت به یک ماه گذشته ۱٫۷ دلار با افزایش همراه بود اما نسبت به یک سال گذشته ۱۳٫۵ دلار با کاهش همراه بود.

  امروز در گروه سایر فلزات گرانبها هم نقره رشد ۱۸ سنتی داشت و فلزات پلاتینم و پالادیوم افزایش‌هایی به ترتیب ۳ و ۱ دلار را تجربه کردند.

  خبرگزاری رویترز درباره دلیل افزایش قیمت طلا نوشت: کاهش ارزش دلار به بالا رفتن قیمت فلز زرد منجر شد. ارزش دلار امروز از اوج قیمت خود در یک ماه گذشته فاصله گرفت و در میان سبدی از دیگر ارز‌ها کاهش ارزش داشت و باعث شد که برخی تجار منافع خود را که به افزایش نرخ بهره در آمریکا گره خورده و احتمال افزایش آن در ماه‌های آتی وجود دارد، را به تاخیر بیندازند.

  در این میان برخی تنش‌های منطقه‌ای هم به افزایش قیمت طلا دامن زد. آمریکا از چین خواسته است تا فشارهای اقتصادی و دیپلماتیک روی کره شمالی داشته باشد تا در برابر برنامه‌های موشکی و هسته‌ای این کشور، بایستد.

  همچنین صندوق حمایت از طلا موسوم به SPDR به عنوان بزرگ‌ترین صندوق حامی طلا اعلام کرده میزان ذخایرش ۴ صدم درصد افزایش یافته و به ۸۵۳٫۹۸ تن رسیده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات