آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 2 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80227
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ تیر, ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۲
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  در پی افزایش تقاضای واردات برنج از سوی ایران قیمت برنج در بازار جهانی به بالاترین قیمت در ۳ سال گذشته رسید.

  افزایش تقاضای ایران قیمت برنج در بازار جهانی را افزایش داد

  آوای شمال/افزایش تقاضای واردات برنج توسط ایران به افزایش قیمت برنج به خصوص برنج تایلندی در بازار جهانی منجر شده است. بنابه اعلام کمیسیون تجارت تایلند، برنج درجه یک تایلندی در اواسط ماه ژوئن سال جاری با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به ماه گذشته با قیمت ۴۹۲ دلار در هر تن به فروش رسید که […]

  آوای شمال/افزایش تقاضای واردات برنج توسط ایران به افزایش قیمت برنج به خصوص برنج تایلندی در بازار جهانی منجر شده است.

  بنابه اعلام کمیسیون تجارت تایلند، برنج درجه یک تایلندی در اواسط ماه ژوئن سال جاری با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به ماه گذشته با قیمت ۴۹۲ دلار در هر تن به فروش رسید که بالاترین میزان از ماه آگوست ماه ۲۰۱۴ تاکنون محسوب می‌شود.

  یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش قیمت برنج در بازار جهانی و بورس نیکی توکیو باز شدن دست ایران در واردات هرچه بیشتر برنج است چرا که امضای توافق هسته‌ای دست این کشور را در خرید هرچه آسان‌تر برنج از بازار باز کرده است.

  واردات برنج توسط دولت و اشخاص حقیقی و حقوقی در ایران بنابه اعلام منابع تجاری اخیراً از ۴۰ هزار تن به ۵۰ هزار تن افزایش یافته است.

  بنابه اعلام وزارت کشاورزی آمریکا بازرگانان تایلند نیز در حال ارسال محموله‌های خود به ایران هستند.

  تایلند یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان برنج در جهان محسوب شده و این کشور سالانه ۱۰ میلیون تن برنج را روانه بازار جهانی می‌کند.

  بنابه اعلام شرکت کیتکو شینریو، فعال در حوزه تولید برنج و فرآورده‌های این محصول در ژاپن، عوامل فصلی نیز در افزایش قیمت برنج در بازار جهانی مؤثر بوده است چرا که در فصل کنونی برنج پاکستانی به بازار جهانی عرضه نمی‌شود و خریداران مجبور به سمت برنج تایلندی روی بیاورند.

  یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت برنج افزایش ارزش واحد پول ملی تایلند در بازار جهانی است که به افزایش قیمت برنج در بازار جهانی منجر شده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات