آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 27 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80135
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۵
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  استاد حوزه و دانشگاه در مراسم روز قدس محمودآباد:

  شعار “مرگ بر اسرائیل” یک جنبش و تفکر است/ خواب تعبیرنشدنی “از نیل تا فرات” رژیم صهیونیستی

  استاد حوزه و دانشگاه در سخنرانی مراسم روز قدس شهرستان محمودآباد گفت: شعار مرگ بر اسرائیل بحث یک کشور نیست بلکه بحث تفکر و جنبش است.

  آوای شمال/ حجت الاسلام عبدالله احمدنژاد استاد حوزه و دانشگاه به عنوان سخنران مراسم راهپیمایی روز قدس محمودآباد در مصلی موقت اظهار کرد: در پهناورترین قاره جهان که قریب چهار میلیارد نفر جمعیت دارد مهم‌ترین قسمت آن خاورمیانه بوده که از پانزده کشور مهم تشکیل شده است.

  وی افزود: چه شده است که همه عالم زوم کردند روی کشور فلسطین و این همه جمعیت برای چی روی فلسطین حساس شدند.

  احمدنژاد درباره چگونگی ورود اعراب به این سرزمین خاطرنشان کرد: قریب ۹هزار سال پیش اعراب کنعانی وارد سرزمین فلسطین شدند و پس از مدتی حضرت ابراهیم خلیل و برادرش وارد آنجا شدند و مردم این سرزمین را به سمت دین توحیدی سوق دادند.

  وی اضافه کرد: پس اینها عشایر دامدار و دامپروریهودی به منظور چرای دام و یافتن سرزمین وارد فلسطین شدند و بعلت مهمان نواز بودن اعراب کنعانی آنها را در سرزمین خود جای دادند ولی یهودیان پس از مدتی شروع به قلدری و گردن کشی و جنگ و ستیزه با صاحب خانه شدند.

  این مسوول تصریح کرد: بعد از حکومت سلیمان نبی یهودیان را از فلسطین بیرون کردند و فقط مسلمانان و مسیحیان در آنجا زندگی می‌کردند تا اینکه ۶ سال پس از رحلت پیامبر اسلام فلسطین را فتح می‌کند و اعراب مسلمان و مسیحی بصورت مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می‌کنند و شرط گذاشتند که یک یهودی نباید وارد فلسطین شود.

  احمدنژاد درباره چگنگی تشکیل حکومت صهیونیستی عنوان کرد: دولت بریتانیا کشور مصر را تصرف می‌کند و با توجه به هم مرز بودن مصر با فلسطین برای اینکه بر سایر ممالک عرب دست بندازند برای یهودیان فراخوان حضور در فلسطین را زدند و مردم یهودی سراسر عالم را جمع کردند و دولت انگلیس و آمریکا منابع مالی آنها را تامین و کمک نظامی کردند تا بر سرزمین فلسطین مسلط شوند.

  وی ادامه داد: علیرغم مخالفت اعراب و مسلمانان فلسطینی و تشکیل گروه‌های جهادی و کشتار آنها در جنگ دولت انگلیس این غده سرطانی را در منطقه کاشت و گفتند باید این کشور را به رسمیت بشناسیم و چند ابرقدرت و کشورهایی اروپایی و شوروی و آمریکا و انگلستان رژیم صهیونیستی را در سازمان ملل ثبت کردند و به رسمیت شناختند.

  این استاد حوزه یادآور شد: دولت آمریکا از اول برنامه داشت برای این کار و در ۵۵ سال قبل رئیس جمهور وقت آمریکا گفت ما باید یک خاورمیانه جدید درست کنیم و این حرف مسکوت ماند تا اینکه در سال ۲۰۰۵ خانم رایس بصورت علنی اعلام کرد ما این خاورمیانه را قبول نداریم و باید خاور میانه جدید بیاید و شعار از نیل تا فرات را علم کردند.

  احمدنژاد گفت: نیل تا فرات یعنی از مصر تا عراق باید تحت سلطه اسرائیل باشد و برای این کار در منطقه مزاحم و مخالفانی مثل ایران داشتند و وسعت کشورهای منطقه هم برای آنها مزاحم بود که برای تشکیل خاورمیانه جدید دنبال تجزیه کشورها بودند و در عراق تا حدودی موفق شدند و کردها اعلام استقلال کردند.

  وی افزود: در ترکیه و تا حدودی در سوریه هم کردها اعلام استقلال و جدایی سر دادند و بعد نوبت ایران رسید که با رهبری امام بزرگوار و درایت ایشان و وفاداری مردم کرد نتوانستند در ایران پیشروی کنند و صهیونیست‌ها برای قدرتمند‌تر شدن خودشان مجبور به دشمنی با ایران هستند زیرا در صورت از بین رفتن ایران این کشور صهیونیستی به راحتی با همکاری آمریکا و انگلیس می‌تواند خاورمیانه جدید را به وجود آورند.

  این استاد حوزه درباره کارهای صهیونیست‌ها برای مقابله با ایران اظهار کرد: صهیونیست‌ها دنبال تشکیل حکومت آخرالزمان هستند تا همه کشورها زیر پرچم آنها باشند که بر روی این مسئله دارند کار می‌کنند و ایران مانع پیشرفت و توسعه کار آنها بوده و به همین دلیل دست به کارهایی نظیر ترور افراد در اوایل انقلاب،تحمیل جنگ نابرابرهشت ساله به کشور و ترور دانشمندان هسته‌ای در کشور زدند.

  وی در ادامه بیان کرد: به‌خاطر اینکه ایران کشور جوانی است صهیونیست‌ها روی این قضیه دست گذاشتند و دارند کار می‌کنند و آن ورود در بخش تغییر ذائقه و عادات غذایی نسل امروزی ماست و با وارد کردن انواع غذاهای فست فودی و نوشابه‌های انرژی زا و لوازم آرایشی برای خانم‌ها با نظارت مستقیم آنها حتی از راه قاچاق می‌بینیم که جوانان ما در تولید مثل نابارور شدند.

  وی افزود: هم اکنون انواع بیماری در جامعه منشا اصلی آن از یهود هست و آنها دخالت مستقیم دارند و کار به جایی رسید که نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل گفت ما در بشقاب‌های شما هستیم پس باید مراقب بود.

  احمدنژاد در پایان گفت: مقام معظم رهبری در این قضایا ورود پیدا کردند و برای اینکه بتوانیم در برابرآنها مقابله کنیم این است که همه مردم، دولت، مجلس، قوا زیر یک پرچم باشیم و حرفی که با حرف رهبری همخوانی داشت ما مردم در خدمتشان باشیم و این در سایه همدلی به دست می‌آید و شعار مرگ بر اسرائیل بحث یک کشور نیست بلکه بحث تفکر و جنبش است.

  برچسب ها :

  نظرات