آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ , Friday 10 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80109
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  مراقب نخستین برخورد‌ها باشید. اولین‌ها همیشه تأثیرگذارترین‌ها هستند. وقتی همسرتان را بعد از یک روز کاری می‌بینید، نخستین نمایی که از خود نشان می‌دهید در حس و حالی‌که ایجاد می‌کنید، بسیار تأثیر‌گذار است. نخستین برخورد شما یک خلاصه کوتاه است از روزی که گذرانده‌اید و اتفاقاتی که پشت سر گذاشته و او می‌تواند بفهمد چقدر خسته و کلافه یا آرام و راضی هستید.

  ۴ توصیه برای سرایت حال خوب به دیگران

  در حدیثی از امام علی (ع) آمده است که الْمُؤْمِنُ بشْرُهُ فِی وَجْهِهِ وَ حُزْنُهُ فِی قَلْبِهِ؛ یعنی مومن شادی‌اش در چهره‌اش نمایان است و غمش را در قلبش نهان می‌کند. در ادامه این مطلب را به نقل از همشهری آنلاین بخوانید. شاید یکی از دلایل این حدیث برای ابراز شادی در چهره مومنان، شادکردن […]

  در حدیثی از امام علی (ع) آمده است که الْمُؤْمِنُ بشْرُهُ فِی وَجْهِهِ وَ حُزْنُهُ فِی قَلْبِهِ؛ یعنی مومن شادی‌اش در چهره‌اش نمایان است و غمش را در قلبش نهان می‌کند. در ادامه این مطلب را به نقل از همشهری آنلاین بخوانید.

  حال خوب را سرایت بده
  شاید یکی از دلایل این حدیث برای ابراز شادی در چهره مومنان، شادکردن یکدیگر و تقسیم حال خوب بین همدیگر است. خوشحال‌کردن آدم‌ها این روز‌ها یکی از مهم‌ترین کارهایی است که هر انسانی می‌تواند در حق دوستان و اطرافیانش انجام بدهد. دنیا سخت‌تر شده یا آدم‌ها عادت کرده‌اند آن‌را سخت بگیرند، فرقی نمی‌کند، نتیجه‌اش زیاد شدن نگرانی و دوری از آرامشی است که اگر باشد، زندگی‌کردن لذتبخش خواهد بود. حتما شما هم اشخاصی را می‌شناسید که حضور و دیدن‌شان باعث می‌شود پر از احساس خوب و آرامش شوید؛ خیلی زیباست اگر جزو آن دسته آدم‌ها باشید. اینکه تبدیل به فردی شوید که دیگران از شما انرژی مثبت بگیرند کار چندان سختی نیست. شما هم می‌توانید جزو آدم‌هایی باشید که دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل می‌کنند و اطرافیانشان با دیدن آن‌ها «حال» بهتری را به‌دست می‌آورند.

  حال دلت چطوره؟

  برای اینکه به دیگران حال خوب بدهید نخستین قدم لازم این است که خودتان حال خوبی داشته باشید. وقتی حال دلتان خوب نباشد، اگر هزار و یک در‌گیری درونی داشته باشید و از زندگی و اتفاقاتش شاکی باشید، نمی‌توانید به دیگران آرامش بدهید. دریای طوفانی، موج‌هایش را به ساحل می‌کوبد و قایق‌هایی که دل به دریا می‌زنند را هم بی‌نصیب نمی‌گذارد. روزی که در ترافیک معطل شده‌اید، شب قبلش خوب نخوابیده‌اید یا با همسرتان دعوایتان شده و ذهن‌تان مشغول حرف‌هایی است که در عصبانیت گفته و شنیده‌اید، احتمالا وقتی وارد محل کار می‌شوید نمی‌توانید همان کسی باشید که با آمدنش حال دیگران را هم خوب می‌کند. پس مراقب حال درون‌تان باشید و تصمیم بگیرید که اجازه ندهید مسائل روزمره بتواند روحیه‌تان را خراب کند تا بتوانید به دیگران هم کمک کنید. اگر تصمیم گرفته‌اید برای عزیزان‌تان مانند آرام‌بخش عمل کنید اول لازم است کمی روی خودتان کار کرده و نگذارید درون‌تان به این سادگی‌ها به هم بریزد؛ کار سختی نیست فقط لازم است اراده کنید.

  یک تابلوی ورودی زیبا

  مراقب نخستین برخورد‌ها باشید. اولین‌ها همیشه تأثیرگذارترین‌ها هستند. وقتی همسرتان را بعد از یک روز کاری می‌بینید، نخستین نمایی که از خود نشان می‌دهید در حس و حالی‌که ایجاد می‌کنید، بسیار تأثیر‌گذار است. نخستین برخورد شما یک خلاصه کوتاه است از روزی که گذرانده‌اید و اتفاقاتی که پشت سر گذاشته و او می‌تواند بفهمد چقدر خسته و کلافه یا آرام و راضی هستید. سعی کنید اگر ماشین‌تان خراب شده و می‌دانید باید هزینه زیادی بپردازید و یا بچه‌ها موقع بازی ظرف مورد علاقه‌تان را شکسته‌اند و یا اتفاق دیگری افتاده که ناراحت هستید، مشکل را پشت نقابی از لبخند و آرامش مخفی کنید. بگذارید نخستین برخورد‌ها بهترین آن‌ها باشد. اگر به سر کارتان می‌روید و نگران فرزندتان هستید که امروز امتحان دارد، می‌توانید این نگرانی را پنهان کنید. نخستین برخوردتان، سلامی که بلند و با انرژی ادا می‌شود به همراه لبخند و چهره‌ای که سرشار از رضایت است می‌تواند حال طرف مقابل‌تان را خوب کند و مقدمه‌ای برای یک ارتباط مناسب و متعادل باشد.

  دنیایی پر از زیبایی

  ما این روز‌ها به اندازه کافی اخبار نامناسب می‌شنویم. جنگ‌ها و میزان کشته‌ها، حوادث طبیعی و آسیب‌دیدگانش و آلودگی‌ها و عوارضش، همگی ذهن‌مان را آشفته می‌کند. شبکه‌های اجتماعی‌مان هم پر شده از عکس‌ها و خبرهایی که حالمان را اگر بدتر نکند، بهتر هم نمی‌کند. اطرافیان و عزیزان شما نیاز دارند تا حرف‌های خوب و امیدبخش از زبان‌تان بشنوند. کار سخت و محالی نیست. نگاهی به اطراف‌تان بیندازید، دنیا زیبایی‌های زیادی دارد که ما چشم‌مان را روی آن‌ها بسته‌ایم. مانند وقتی که برای یک تحقیق در اینترنت جست‌وجو می‌کنید، بگردید و این زیبایی‌ها را پیدا کنید و به گوش اطرافیان‌تان برسانید. هر کسی را می‌بینید سعی کنید نکته مثبت و تغییر خوبی در او بیابید و با صدای بلند و با تأکید به او بگویید. اگر خواهرتان لباس زیبایی دوخته حتما به او بگویید. اگر عینک جدید دوست‌تان به چهره‌اش زیبایی بیشتری داده است، نظرتان را اعلام کنید. اگر غذای امشب همسرتان خوشمزه‌تر از همیشه است، سر سفره و مقابل بچه‌ها بگویید، خلاصه مدام اتفاقات خوب و تغییرات مثبت را اعلام کنید تا حس خوبی که در نگاه دیگران می‌نشیند، حال خودتان را هم بهتر کند. حال خوب اینگونه است. وقتی تقسیمش می‌کنی به‌جای کم‌شدن، بیشتر می‌شود.

  سنگ صبور دوست داشتنی

  زندگی همیشه بر وفق مراد نیست و این یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که هر کس باید بداند تا در مواقع بحرانی دست و پایش را گم نکند و زمین و زمان را به هم نریزد، اما تجربه نشان داده که آستانه تحمل افراد مختلف فرق می‌کند. حتما در اطراف شما هم افرادی هستند که اگر با مادر‌شوهرشان دچار مشکل شوند، کل زندگی‌شان را زیر سؤال می‌برند یا اشخاصی که اگر ضرر مالی ببینند فکر می‌کنند دنیا به آخر رسیده است. شما نمی‌توانید آستانه تحمل دیگران حتی همسرتان را تغییر دهید، اما می‌توانید در چنین مواقعی سنگ صبور خوبی برای درددل‌هایشان باشید و بگذارید دلتنگی‌هایشان را بیان کنند و آرام شوند. در بسیاری از مواقع وقتی کسی شروع به گفتن مشکلش می‌کند، نمی‌خواهد راهنمایی بگیرد. او فقط حرف می‌زند تا آرام شود. در چنین زمانی دو گوش شنوا یا لبخندی آرام‌بخش باشید و به چشم‌های دوست و یا همسرتان نگاه کنید و به او نشان دهید با تمام مشغله‌هایتان، در آن زمان که او نیاز به گفتن مشکلش دارد، سراپا گوش هستید تا او را بشنوید. گاهی می‌توانید دستانش را بگیرید و بسته به نوع ارتباطتان به او نشان دهید که کنارش هستید. گاهی لازم است در جزر و مد روحی عزیزان قرار گرفت تا آن‌ها را به ساحل آرامش رساند.

  برچسب ها :

  نظرات