آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 2 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80085
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  وی درباره علایم بروز این سرطان یادآور شد: گرفتگی صدا از شایعترین علل سرطان حنجره است، اما نمی‌توان هر گرفتگی صدا را علامت بروز این سرطان دانست.

  گرفتگی طولانی مدت صدا نشانه این سرطان خطرناک است

  دبیر اجرایی سومین سمینار تومورهای سر و گردن، سیگار را مهمترین عامل بروز سرطان حنجره و گرفتگی صدا را شایعترین علت تومور حنجره عنوان کرد و افزود: براین اساس به افراد به ویژه افراد سیگاری توصیه می‌شود گرفتگی‌های بی علت و طولانی مدت صدا را جدی بگیرند. دکتر حسین یحیی زاده در آستانه برگزاری این […]

  دبیر اجرایی سومین سمینار تومورهای سر و گردن، سیگار را مهمترین عامل بروز سرطان حنجره و گرفتگی صدا را شایعترین علت تومور حنجره عنوان کرد و افزود: براین اساس به افراد به ویژه افراد سیگاری توصیه می‌شود گرفتگی‌های بی علت و طولانی مدت صدا را جدی بگیرند.

  گرفتگی طولانی مدت صدا زنگ خطر بروز سرطان حنجره
  دکتر حسین یحیی زاده در آستانه برگزاری این سمینار اظهار کرد: سرطان حنجره از شایعترین سرطان‌های ناحیه سر و گردن است، اما آمار دقیقی از مبتلایان به این بیماری در کشور وجود ندارد.

  دبیر اجرایی سومین سمینار تومورهای سر و گردن افزود: مصرف دخانیات از شایعترین علل بروز سرطان حنجره است به گونه‌ای که ۹۸ درصد مبتلایان این بیماری دارای سابقه استعمال مواد دخانی هستند.

  وی درباره علایم بروز این سرطان یادآور شد: گرفتگی صدا از شایعترین علل سرطان حنجره است، اما نمی‌توان هر گرفتگی صدا را علامت بروز این سرطان دانست.
  رییس مرکز تحقیقات سرطان بیمارستان میلاد تصریح کرد: اگر فرد سیگاری به مدت ۲ هفته بدون علت دچار گرفتگی صدا شود، باید برای بررسی بیشتر علت به پزشک مراجعه کند.
  یحیی زاده با توجه به برگزاری سومین سمینار تومورهای سر و گردن در روزهای ۱۹ و ۲۰ مردادماه سال جاری در مرکز همایش‌های بیمارستان میلاد یادآور شد: متخصصان گوش، گلو و بینی، جراحان سر و گردن، متخصصان رشته رادیوتراپی آنکولوژی، پاتولوژیست‌ها و رادیولوژیست‌ها از گروه هدف این گردهمایی علمی هستند.

  برچسب ها :

  نظرات