آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 2 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 80034
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ تیر, ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  کشف یک حفره امنیتی موجب شد پیام رسان واتس آپ هم به جمع پیام رسان های نام امن بپیوندد.

  واتس آپ هم ناامن شد/ کشف یک حفره امنیتی

  آوای شمال/دیلی میل گفته است یک برنامه نویس لهستانی یک حفره امنیتی را حین کار کردن با واتس آپ کشف کرده است و تحقیقات نشان می دهد قابلیت پیام های رمزگذاری شده واتس آپ آنطور که گفته می شود ایمن نیست. آدام ولک یک برنامه نویس اهل کشور لهستان است که در هنگام کار با […]

  آوای شمال/دیلی میل گفته است یک برنامه نویس لهستانی یک حفره امنیتی را حین کار کردن با واتس آپ کشف کرده است و تحقیقات نشان می دهد قابلیت پیام های رمزگذاری شده واتس آپ آنطور که گفته می شود ایمن نیست.

  آدام ولک یک برنامه نویس اهل کشور لهستان است که در هنگام کار با واتس آپ متوجه شده اگر کاربری هنگام استفاده از خدمات رمز گذاری شده لینکی را از طریق واتس آپ برای فردی دیگر ارسال کند قطعا IP آدرس و دیگر اطلاعات وی فاش خواهد شد.

  افشای مکان فرد ارسال کننده لینک و ایجاد این حفره امنیتی در واتس آپ نشان می دهد که افرادی که از این ویژگی استفاده می کنند چندان هم نمی توانند به امنیت این پیام رسان اعتماد کنند و می تواند گفت اطلاعات آن قابل ردیابی است.

  گفته می شود این مشکل به هنگام استفاده از خدمات رمزگذاری شده برای تمامی لینک های URL به به صورت دستی تایپ می شود، خواهد بود، البته تحقیقات نشان داده از لینکی را COPY و بعد PASTE کنید این نا امنی وجود نخواهد داشت.

  بررسی جزئیات اطلاعات کاربرانی که لینک را به صورت دستی در واتس آپ تایپ کرده اند و برای آدام ولک فرستادند ادعای وی را اثبات می کند.

  بررسی های حاکی از آن است که محتوای پیام همچنان در واتس آپ مخفی می ماند اما ممکن است فردی با فرصت طلبی از این حفره امنیتی IP آدرس های افراد را ردیابی و از اطلاعات سوء استفاده کند.

  برچسب ها :

  نظرات