آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 2 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79975
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ تیر, ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  در پی تصمیم پادشاه سعودی مبنی بر برکناری ولیعهد و تعیین پسر خود به جای او، بسیاری از کاربران صفحات اجتماعی و وبلاگ نویسان با انتشار توییت‌های فراوان این وضعیت را به باد تمسخر گرفتند.

  باید برای تصمیمات جدید عربستان کف زد

  آوای شمال/در پی تصمیم غیر منتظره پادشاه عربستان مبنی بر برکناری ولیعهد و تعیین پسرش به عنون ولیعهد، کاربران و فعالان و وبلاگ نویسان با انتشار توییت های فراوان این وضعیت را به باد تمسخر گرفتند. هشتگ های جدید در صفحات توییتر کاربران صفحات اجتماعی و وبلاگ نویسان، فعالیت گسترده ای را در توییتر آغاز […]

  آوای شمال/در پی تصمیم غیر منتظره پادشاه عربستان مبنی بر برکناری ولیعهد و تعیین پسرش به عنون ولیعهد، کاربران و فعالان و وبلاگ نویسان با انتشار توییت های فراوان این وضعیت را به باد تمسخر گرفتند.

  هشتگ های جدید در صفحات توییتر

  کاربران صفحات اجتماعی و وبلاگ نویسان، فعالیت گسترده ای را در توییتر آغاز کرده و در آن با لحنی طنزآمیز  به وضعیت موجود به اعتراض برخاستند.بخشی از این فعالیت ها به راه انداختن هشتک های متعدد تحت عناوین متعدد بود، از جمله هشتک «کودتا- محمد- سلمان» که در آن  فعالان سعودی  آنچه را که رخ داده است، کودتا برشمردند.

  هشتگ دیگر تحت عنوان «دستورات پادشاهی و محمد بن سلمان- ولیعهد» به راه انداخته شد.

  چاره ای جز کف زدن برای تصمیمات جدید نیست

  همچنین یکی از کاربران نوشت: یک شهروند سعودی ناگهان صبح که از خواب برمی خیزد،  با اتفاق جدیدی روبه رومی شود، یک بار شاهد تصمیم جنگ است و بار دیگر تصمیات مربوط به مالیات. باید برای این تصمیمات کف زد زیرا اگر اعتراض شود عاقبت آن زندان است تا جایی که باید پرسید آیا بردگی بالاتر از این هست؟

  همچنین «مجتهد» وبلاگ نویس مشهور سعودی با انتشار یک عکس که در آن محمد بن نایف و محمد بن سلمان به همراه محافظش مشاهده می شود نوشت: از این عکس متوجه می شویم بن نایف مجبور به قبول و تسلیم در برابر این تصمیم بود و بزرگترین دلیل اینکه محافظ بن سلمان مسلح است و دستش را پشتش پنهان کرده است.

  سعودی ها یکدیگر را خواهند کشت

  یک کاربر دیگر به نام شیخ نورالایمان نوشت: این چیزی است که خداوند وعده داده است،آل سعود روبه زوال است و برخی از آنان برخی دیگر را خواهند کشت ، نابودی آنان در انتقام از کودکانی که سلمان یتیم کرده است، آغاز شده است.

  توییت دیگر که با کنایه و تمسخر همراه بود اینکه محمد بن نایف برکنارشده نزد عبد ربه منصور هادی گریه و شکایت می کند زیرا یک اتاق در هتل برای او رزرو شده است.

  حماقت فراوان بن سلمان، ضامن سرنگونی آل سعود

  عنوان دیگر یکی از توییت ها نیز این بود: محمد بن سلمان بسیار احمق است و همین ضامن سرنگونی خاندان حاکم است.

  یک توییت نیز با این عنوان نوشته شد: به صورت بن نایف نگاه کنید، ذلت درا و پیداست، پروردگارا! او زنان، کودکان و دانشمندان را دستگیر کرد، چند برابر این عذاب را بر او نازل کن.

  یک کاربر مصری نیز نوشت: محمد بن سلمان ولیعهد است، یک روز نیز پدرش کنار رفته و او پادشاه می شود.

  انتهای پیام/

  برچسب ها :

  نظرات