آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ , Thursday 9 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79965
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ خرداد, ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۹
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  رئیس آژانس صادرات تسلیحات روسیه اعلام کرد: این کشور در سال 2016 ، 13 میلیارد دلار تسیلحات صادر کرده است.

  صادرات تسلیحات به ارزش ۱۳ میلیارد دلار توسط روسیه/نیمی از تسلیحات جهان راهی خاورمیانه می‌شود

  اوای شمال/الکساندر میخیف مدیر اجرایی شرکت روسو برون اکسپورت، آژانس صادرکننده تسلیحات روسیه، در نمایشگاه هوایی پاریس اعلام کرد: این کشور سال گذشته، ۱۳ میلیارد دلار تسلیحات صادر کرده است. وی در این نمایشگاه اعلام کرد: مجموع صادرات تسلیحات و تجهیزات نظامی روسیه در سال ۲۰۱۶ با گذشتن از مرز ۱۳ میلیارد دلار به ۱۳٫۱ […]

  اوای شمال/الکساندر میخیف مدیر اجرایی شرکت روسو برون اکسپورت، آژانس صادرکننده تسلیحات روسیه، در نمایشگاه هوایی پاریس اعلام کرد: این کشور سال گذشته، ۱۳ میلیارد دلار تسلیحات صادر کرده است.

  وی در این نمایشگاه اعلام کرد: مجموع صادرات تسلیحات و تجهیزات نظامی روسیه در سال ۲۰۱۶ با گذشتن از مرز ۱۳ میلیارد دلار به ۱۳٫۱ میلیارد دلار رسید.

  وی تاکید کرد: صادرات تسلیحات و تجهیزات روسیه طی ۵ سال گذشته نوسان نسبی را تجربه کرده و در برخی از این سال‌ها کاهش اندکی را تجربه کرده است، اما به طور کلی در همین سطح باقی مانده است.

  میخیف ادامه داد: با توجه به روند کنونی می‌توانیم با اطیمنان بگوییم که به برنامه از پیش تعیین شده برای صادرات تجهیزات نظامی در سال ۲۰۱۷ دست خواهیم یافت.

  وی افزود: بیش از نیمی از صادرات تجهیزات نظامی و تسلیحات روسیه در سال ۲۰۱۶ به مقصد کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا بوده است.

  این مقام روس ادامه داد: سهم کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا از کل صادرات تجهیزات و تسلیحات نظامی روسیه در سال ۲۰۱۶ از ۵۰ درصد عبور کرد که بیشترین میزان در تاریخ صادرات منطقه‌ای این شرکت روسی محسوب می‌شود.

  بنا به اعلام روسو برون اکسپورت حجم واردات تجهیزات و تسلیحات نظامی در خاورمیانه و شمال آفریقا رو به افزایش بوده به طوری که سال گذشته به ۹۰ میلیارد دلار رسید.

  بنا به اعلام مدیرعامل روسو برون اسکپورت این شرکت قصد دارد همکاری‌های خود را با امارات، کویت، عربستان و بحرین افزایش دهد.

  بنا به گزارشات موجود سال گذشته کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا ۶۰ درصد از کل صادرات تجهیزات نظامی مربوط به نیروی  زمینی، ۵۰ درصد از کل تجهیزات صادراتی هوایی و ۵۰ درصد از کل تجهیزات پدافند هوایی و ۴۰ درصد از کل صادرات هواپیماهای جنگنده جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

   

  برچسب ها :

  نظرات