آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ , Monday 13 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79883
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ خرداد, ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  استشمام بوی نامطبوع در خاش سیستان و بلوچستان، ۷۴ نفر را راهی مراکز درمانی کرد.

  بوی بد، خاشی‌ها را راهی بیمارستان‌ کرد/آتشفشان تفتان فعال شد+ فیلم و عکس

  اوای شمال/ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان اعلام کرد:در حال حاضر از مجموع ۷۲ نفر از شهروندان محترم خاش که از ساعت ۳:۰۰ بامداد امروز با علایمی مانند تنگی نفس، سردرد و حالت تهوع به بیمارستان امام‌خمینی(ره) این شهرستان مراجعه کرده اند، تنها ۴ نفر در بیمارستان بستری هستند و سایر […]

  اوای شمال/ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان اعلام کرد:در حال حاضر از مجموع ۷۲ نفر از شهروندان محترم خاش که از ساعت ۳:۰۰ بامداد امروز با علایمی مانند تنگی نفس، سردرد و حالت تهوع به بیمارستان امام‌خمینی(ره) این شهرستان مراجعه کرده اند، تنها ۴ نفر در بیمارستان بستری هستند و سایر افراد پس از دریافت خدمات درمانی و با حال عمومی مناسب مرخص شده اند.

  شایان ذکر است این ۴ نفر نیز مبتلا به بیماری های زمینه ای همچون آسم و آلرژی می باشند و تمامی آزمایشات طبی مورد نیاز برای ارزیابی سلامت این افراد انجام شده و بنا به نظر پزشکان متخصص این عزیزان نیز پس از تکمیل بررسی ها و رفع کامل مشکلات تنفسی مرخص خواهند شد.

  در حال حاضر با وجود عادی بودن وضعیت شهر خاش و گزارشات دریافتی که حاکی از  استنشاق نشدن بوی نامتعارف است؛ دستورالعمل های مورد نیاز توسط تیم های درمانی تدوین و به مراکز درمانی شهرستان ابلاغ شده است.

  در پایان، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به هموطنان عزیز توصیه می نماید که به شایعاتی که در زمینه منبع انتشار بوی نامتعارف و همچنین وضعیت جسمانی افراد منتشر شده است توجه نکنند.

  همچنین به استحضار می رساند منبع رسمی اطلاع رسانی درخصوص وضعیت سلامت شهروندان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و مرجع رسمی درخصوص اعلام نوع و منبع انتشار بوی نامتعارف بامداد امروز در شهر خاش نیز مدیریت بحران استانداری است.

  سردار رحیمی از مصدوم شدن۶۰ نفر خبر داد

  سردار رحیمی رئیس پلیس سیستان و بلوچستان درمورد استشمام بوی تعفن در خاش گفت:در حال حاضر ۶۰ نفر دچار مسمومیت شدند که ۱۹ نفر آنها سرپایی مداوا شدند.

  وی افزود:در حال بررسی موضوع هستیم تا علت این بوی نامطبوع و مسمومیت شهروندان مشخص شود.

  وی در مورد آخرین وضعیت مسمومیت اهالی شهرستان خاش در استان سیستان وبلوچستان به علت تنفس بوی تعفن، گفت: بعد از اعلام مسمومیت به علت استشمام بوی تعفن و تند در سطح شهر ، پلیس وارد عمل شد.

   فعالیت آتشفشان عامل انتشار بوی نامطبوع در شهرستان خاش

  مدیر کل دفتر مدیریت بحران سیستان و بلوچستان گفت:فعالیت آتشفشان تفتان عامل انتشار بوی نامطبوع در شهرستان خاش است.

  انتشار بوی نامطبوع در خاش۵۰ نفر را راهی بیمارستان کرد

  ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان اعلام کرد: بدنبال دریافت گزارشاتی مبنی بر استشمام بوی شبیه به گوگرد در مناطق مختلف شهر خاش، بررسی های میدانی توسط کارکنان و کارشناسان مرکز فوریت های پزشکی، اورژانس ۱۱۵ و کارکنان بهداشتی و درمانی صورت گرفته است.

   

  بوی بد، خاشی‌ها را راهی بیمارستان‌ کرد+ عکس

  تاکنون بالغ بر ۵۰ نفر از ساکنان محترم شهر خاش که عموما مبتلا به بیماری های زمینه ای مانند آسم بوده اند با علایمی از قبیل تنگی نفس و حالت تهوع به بیمارستان امام خمینی (ره) خاش مراجعه نموده اند که ۲۵ نفر از آنان به منظور دریافت خدمات طبی بیشتر بستری شده اند.

  بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی به دنبال کاهش شدت بوی نامطبوع در سطح شهر، روند کاهش مراجعین به بیمارستان شروع شده است.

  این بوی نامطبوع از ساعاتی پیش کل شهر را فراگرفته است.

  در حال حاضر تیم بهداشتی به منظور بررسی های تخصصی بیشتر به سمت شهرستان خاش حرکت کرده و تا دقایقی دیگر تیم درمانی متشکل از جمعی از پزشکان متخصص و فوق تخصص به منظور ارزیابی های بالینی و تدوین پروتکل درمانی به سمت خاش حرکت خواهد کرد.

  علاوه بر این ارتباط مستمر با فرمانداری شهرستان و ستاد بحران این شهرستان به منظور شناسایی و کنترل منبع ایجاد آلودگی برقرار است.

  ستاد بحران دانشگاه از هموطنان عزیز درخواست می نماید تا ضمن حفظ خونسردی, اطلاعات صحیح و توصیه های بهداشتی را از طریق این ستاد و یا سایر مراجع ذیصلاح مانند فرمانداری خاش پی گیری نمایند.

  احتمال می‌رود این بوی نامطبوع از آتشفشان نیمه‌فعال تفتان یا شهرک صنعتی این شهر باشد.اطلاعات بیشتر در خصوص این بوی نا مطبوع به استحضار خواهد رسید.

  تیم‌های پزشکی درحال بررسی علت ماجرا هستند

  با وجود آغاز روند کاهش شدت بوی استشمام شده در سطح شهر خاش به استحضار شهروندان خاش می رساند تیم تخصصی درمان این دانشگاه نیز به خاش عزیمت نموده است.

  بیمارستان امام خمینی (ره) خاش نیز در حالت آماده باش کامل بوده و کادر درمان در محل کار خود حضور دارند. همچنین تجهیزات پزشکی مورد نیاز و از جمله دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان نیز در سرویس خدمت قرار دارد.

  در شرایط حاضر توصیه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به هموطنان عزیز خاشی و به خصوص افراد سالخورده، مبتلایان به بیماری های ریوی و قلبی، زنان باردار و کودکان این است که حتی المقدور تا رفع کامل بوی نامطبوع از منزل خارج نشوند.

  همچنین در صورت بروز هر گونه علائم تنفسی، گوارشی و پوستی به پزشکان مستقر در مراکز جامع خدمات سلامت (درمانگاه ها) و یا بیمارستان مراجعه نمایند.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی خاش  در خصوص جزئیات بیشر انتشار بوی نامطبوع در خاش گفت :مدت زمان انتشار بود حداکثر ۲ تا ۲٫۵ ثانیه بوده است.

  وی ادامه داد:بسیاری از بیماران مرخص شده اند و جای نگرانی وجود ندارد.در حال تحقیق هستیم، و به زودی منبع انتشار بوی نامطبوع مشخص خواهد شد.

  آماده باش اکیپ های بهداشتی/ اعزام متخصصان حوزه سلامت استان به خاش

  برچسب ها :

  نظرات