آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ , Friday 22 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 7985
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۷:۱۱
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  تصمیم پازاج درصورت عدم‌حضور ستاره‌ها در جام‌جهانی

  آوای شمال/ در شرایطی که فاصله چندانی تا آغاز رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی باقی نمانده یکی از مهمترین دغدغه‌های کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان غیبت برخی از ستاره‌های نامدار کشورمان در این مسابقات است. اردوی تیم ملی کشورمان در حالی آغاز شده که ۳ فرنگی‌کار نامدار کشورمان یعنی امید نوروزی، حمید سوریان […]

  آوای شمال/ در شرایطی که فاصله چندانی تا آغاز رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی باقی نمانده یکی از مهمترین دغدغه‌های کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان غیبت برخی از ستاره‌های نامدار کشورمان در این مسابقات است.

  اردوی تیم ملی کشورمان در حالی آغاز شده که ۳ فرنگی‌کار نامدار کشورمان یعنی امید نوروزی، حمید سوریان و سعید عبدولی در تمرینات روز نخست شرکت نکردند تا شایعه عدم حضور در مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی را بیش از پیش تقویت کنند، البته هنوز این کشتی‌گیران نظر نهایی خود را در ارتباط با شرکت نکردن در این مسابقات نداده‌اند اما به نظر می‌رسد که این ۳ کشتی‌گیر در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی در روز ۳۰ بهمن و اول اسفند ماه غایب خواهند بود تا دست کادرفنی بسته‌تر از همیشه باشد.

  در این بین احد پازاج که خود فکر چنین روزهایی را کرده بود و پیش از این نیز عنوان کرده بود که در صورت غیبت برخی از فرنگی‌کاران نامدار از نفرات برتر جام تختی استفاده خواهد کرد و بر همین اساس نیز به نظر می‌آید که کادر فنی کشتی فرنگی باید چنین اقدامی را عملی کند.

  با وجود این غیبت برخی از فرنگی‌کاران شاید توفیق اجباری باشد تا فرنگی‌کاران جوان کشورمان شانس روبرو شدن با نامداران روسی و آذربایجانی را پیدا کنند. نامدارانی که این فرصت خوب برای آنها پدید آمده و باید نهایت بهره را از آن ببرند، البته مشکلی که در این بین وجود دارد نزدیکی مسابقات اوپن با جام تختی و جام جهانی است. قهرمانی محسن حاجی‌پور، امین سوری، مهدی زیدوند، فرشاد رستمی‌کیا، یوسف قادریان و حتی ادریس ابراهیمی و مسعود نعمت چگانی که همگی جزو فرنگی‌کاران جوان به حساب می‌آیند، در مسابقات اوپن پیام خوبی است برای کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی که این روزها با کمبود پشتوانه مواجه است.

  با این شرایط و میدان دادن به جوانانی چون سوری، زیدوند و قادریان تیم ایران برای سال‌های آینده نیز امیدوار خواهد بود و شاید به نوعی خلأهای موجود نیز پر شود. شکی نیست که کار ایران برای تکرار عناوین قهرمانی‌های قبل مشکل خواهد بود اما با میدان دادن به جوانان هیچ چیز از ارزش تیم ملی کشتی فرنگی کم نخواهد شد.

  به هر شکل باید منتظر ماند و دید که آیا پازاج به نفرات برتر جام اوپن میدان می‌دهد یا باید منتظر حضور برخی از نفراتی که سن و سال زیاد دارند و در جام تختی بدون حضور نامداران قطعا اول می‌شوند، بود؟

  برچسب ها :

  نظرات