آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ , Friday 10 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79752
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  تشکل‌های دانشجویی دانشگاه تهران در نامه‌ای به رئیس دانشگاه تهران نسبت به حضور هاشم آغاجری واکنش نشان داده و تاکید کرد: ادامه سکوت و مماشات جنابعالی با چنین رفتارهایی از سوی افکار عمومی دانشگاه به منزله تأیید آن‌ها تلقی شده و زمینه‌ساز سطح گسترده‌ای از قانون‌شکنی، توهین، هتاکی و ناآرامی در دانشگاه خواهد شد.

  واکنش تشکل‌های دانشجویی دانشگاه تهران به حضور فردی هتاک در این دانشگاه

  آوای شمال/بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در نامه‌ای به محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران نسبت به حضور هاشم آغاجری واکنش نشان داده و تاکید کرد: ادامه سکوت و مماشات جنابعالی با چنین رفتارهایی از سوی افکار عمومی دانشگاه به منزله تأیید آن‌ها تلقی شده و زمینه‌ساز سطح گسترده‌ای […]

  آوای شمال/بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در نامه‌ای به محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران نسبت به حضور هاشم آغاجری واکنش نشان داده و تاکید کرد: ادامه سکوت و مماشات جنابعالی با چنین رفتارهایی از سوی افکار عمومی دانشگاه به منزله تأیید آن‌ها تلقی شده و زمینه‌ساز سطح گسترده‌ای از قانون‌شکنی، توهین، هتاکی و ناآرامی در دانشگاه خواهد شد.

  در ابتدای این نامه آمده است: جناب آقای دکتر نیلی متأسفانه روز گذشته هاشم آغاجری، هتاک مشهور، در دانشکده علوم اجتماعی حضور یافته و سخنرانی کرده است. این اتفاق که بدون مجوز و بر خلاف قانون رخ داده به وضوح نشانی دیگر از مدیریت ناکارآمد و واداده دانشگاه است.

  در ادامه این نامه تاکید شد: اگر از ابتدا با تخلفات و قانون‌شکنی‌های مجموعه زیردستتان با قاطعیت برخورد می‌کردید، اگر در برابر توهین به رهبری به یک عذرخواهی شفاهی اکتفا نمی‌کردید، اگر جلوی تبدیل شدن دانشکده فنی به حیاط خلوت جناح‌های سیاسی می‌ایستادید، اگر در قبال خودرأیی یک معاون دانشکده به دلیل نسبت خویشاوندیش با برخی متنفذین سکوت نمی‌کردید، اگر دانشگاه فروشی را به یک امری عادی تبدیل نکرده بودید، امروز شاهد چنین واقعه تلخی نبودیم.

  همچنین در این نامه اظهار شد: حضور فردی هتاک و حرمت‌شکن که به راحتی به مبانی و شرع مقدس اسلام توهین می‌کند، در دانشگاه اسلامی، فاجعه‌ای است که شخص شما و مدیران دانشگاه باید در برابر آن پاسخگو باشید. جنابعالی باید پاسخگو باشید دانشجویان و اساتید مسلمان تا کی باید شاهد چنین تألماتی به دلیل ناکارآمدی و قانون‌شکنی مدیران دانشگاه باشند؟ آیا زمان آن نرسیده است که مدیران دانشگاه بفهمند نباید برای حفظ میز ریاست و گرفتن ژست روشنفکری با هر توهین و هتک حرمتی مماشات کنند؟

  در بخش دیگری از این نامه آمده است: امروزِ دانشگاه را باید روز سوگ دانشگاهیان بنامیم. روزی که فرد هتاکی همچون هاشم آغاجری با سابقه توهین و هتاکی به مقدسات اسلامی و حاشیه‌سازی‌های متعدد به راحتی در دانشگاه مادر کشور حضور می‌یابد و سخنرانی می‌کند. روزی که مدیران دانشگاهی اندک اراده‌ای در برابر نهادهای بیرون دانشگاهی از خود بروز نمی‌دهند و شأن دانشگاه را در حد تأمین‌کننده تیتر روزنامه‌های سیاست‌زده پایین می‌آورند. روزی که رئیس یک دانشکده تنها با دریافت پول امکان حضور هر کسی در دانشگاه را فراهم می‌کند و به خود اجازه می‌دهد به راحتی قوانین دانشگاه را به نفع هتاکان به مقدسات مسلمین زیر پا بگذارد. امروز روز سوگ دانشگاه و دانشگاهیان است.

  در این نامه خاطر نشان شد: بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران ضمن محکوم نمودن واقعه تلخ دیروز از رئیس دانشکده علوم اجتماعی به دلیل رفتار خلاف قانون و اصرار بر ورود هتاکان به دانشگاه اعلام شکایت نموده و خواستار برخورد جدی با وی و پایان روند سکوت و مماشات با قانون‌شکنی و هتک حرمت مقدسات در دانشگاه تهران هستند. بدیهی است ادامه سکوت و مماشات جنابعالی با چنین رفتارهایی از سوی افکار عمومی دانشگاه به منزله تأیید آن‌ها تلقی شده و زمینه‌ساز سطح گسترده‌ای از قانون‌شکنی، توهین، هتاکی و ناآرامی در دانشگاه خواهد شد.

   

  برچسب ها :

  نظرات