آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ , Sunday 12 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت





 • کد مطلب : 79744
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ خرداد, ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  معاون رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: بحران انرژی در غزه سبب افزایش حملات علیه اسرائیل می‌شود اما در گرفتن جنگ دوباره با رژیم صهیوینستی بعید است.

  حماس: جنگ جدید بعید است/ روابط با مصر رو به بهبودی است

  «خلیل الحیه» نائب رئیس دفتر سیاسی حماس گفت که احتمال دارد بحران انرژی در نوار غزه عملیات‌های علیه اسرائیل را دوباره افزایش دهد. به نوشته روزنامه الحیات چاپ لندن، او افزود: ما در حماس جنگ با اسرائیل را آغاز نخواهیم کرد و پیش بینی نمی‌کنیم که جنگ جدیدی به راه بیفتد چون ما خواستار جنگ […]

  «خلیل الحیه» نائب رئیس دفتر سیاسی حماس گفت که احتمال دارد بحران انرژی در نوار غزه عملیات‌های علیه اسرائیل را دوباره افزایش دهد.

  به نوشته روزنامه الحیات چاپ لندن، او افزود: ما در حماس جنگ با اسرائیل را آغاز نخواهیم کرد و پیش بینی نمی‌کنیم که جنگ جدیدی به راه بیفتد چون ما خواستار جنگ نیستیم و اشغالگران هم گفته‌اند که خواهان جنگ نیستند.

  این مقام عالی رتبه حماس در ادامه گفت که روابط حماس با مصر در حال بهبودی است.

  رژیم صهیونیستی هفته پیش در پی عدم پرداخت پول برق از سوی تشکیلات خودگردان، اقدام به کاهش صادرات برق به نوار غزه کرد و «محمود عباس» گفته بود که تشکیلات دیگر هزینه برق نوار غزه را متقبل نخواهد شد.

  مردم نوار غزه با یک میلیون جمعیت روزانه فقط ۴ ساعت برق دارند و با این تصمیم رژیم صهیونیستی ۴۵ دقیقه دیگر نیز از این مقدار، کاسته می‌شود.

  تشکیلات خودگردان پیش از این اعلام کرده بود که حماس پول برق را نمی‌پردازد و از سوی دیگر یک مسئول فلسطینی امروز به روزنامه الحیات گفته است که مصر طی گفت و‌گوهای هفته گذشته با هیأت حماس موافقت کرده است که برای غزه برق خریداری کند. مسئولان مصری واکنشی به این موضوع نشان نداده اند.

   

  برچسب ها :

  نظرات