آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ , Wednesday 8 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79716
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ خرداد, ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  وزارت دفاع روسیه با لغو تفاهم نامه امنیت پروازها با آمریکا تأکید کرد که از این به بعد هر هواپیمایی را در سوریه هدف قرار می‌دهد.

  radio button هشدار مسکو به واشنگتن: از این به بعد هر هواپیمایی را در سوریه می‌زنیم

  وزارت دفاع روسیه در واکنش به سرنگونی جنگنده سوری توسط آمریکا تأکید کرد که توافقنامه هماهنگی امنیت پروازها در سوریه به حالت تعلیق درمی‌آید.   وزارت دفاع روسیه در ادامه تأکید کرد: «ما هر هواپیمایی که در مناطق عملیاتی ما در سوریه پرواز کند را هدف قرار خواهیم داد.»   روز گذشته ارتش سوریه اعلام […]

  وزارت دفاع روسیه در واکنش به سرنگونی جنگنده سوری توسط آمریکا تأکید کرد که توافقنامه هماهنگی امنیت پروازها در سوریه به حالت تعلیق درمی‌آید.

   

  وزارت دفاع روسیه در ادامه تأکید کرد: «ما هر هواپیمایی که در مناطق عملیاتی ما در سوریه پرواز کند را هدف قرار خواهیم داد.»

   

  روز گذشته ارتش سوریه اعلام کرد که آمریکا جنگنده سوری را که در حال انجام عملیات ضدداعش بود، سرنگون کرده است و سپس آمریکا این مساله را تایید کرد.

   

  وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «خصومت‌های مداوم نیروی هوایی آمریا علیه نیروهای مسلح و قانونی یک کشور عضو سازمان ملل، تحت پوشش مبارزه تروریسم نقض آشکار قوانین بین‌المللی و در حقیقات تهاجم نظامی علیه جمهوری سوریه است».

   

  وزارت دفاع روسیه همچنین تأکید کرده است که آمریکا پیش از حمله به جنگنده سوریه در شرایطی که نیروهای روسیه در منطقه حضور داشتند هیچ هماهنگی با روسیه انجام نداده است.

   

  از همین رو، مسکو تأکید کرده است که از این به بعد هر نوع هواپیمایی را که در حریم هوایی سوریه و در محدوده عملیاتی نیروهای هوایی روسیه پرواز کند، رهگیری خواهد کرد.

   

  بنا بر اعلام وزارت دفاع روسیه، مسکو از تاریخ ۱۹ ژوئن (امروز)، تمامی تعاملات با آمریا در چهارچوب یادداشت تفاهم جلوگیری از رویدادهای هوایی در سوریه را متوقف می‌کند.

   

  خبرگزاری تاس به نقل از وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که روسیه هرگونه شیء در حال پرواز در داخل مناطق عملیاتی این کشور بر فراز سوریه را به عنوان هدف در نظر گرفته و خواهد زد.

   

  در این بیانیه آمده است: «در مناطق تحت عملیات نیروی هوایی روسیه در آسمان سوریه، هرگونه شیء در حال پرواز از جمله جت ها و هواپیماهای بدون سرنشین ائتلاف بین المللی که در غرب رود فرات مشاهده شود مورد هدف پدافند هوایی و زمینی روسیه قرار خواهد گرفت».

   

  مسکو همچنین خواستار انجام تحقیقاتی جامع در خصوص حمله اخیر نیروی هوایی آمریکا علیه جنگنده سوری در حریم هوایی سوریه شده است.

   

  وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود تأکید کرد: «سرنگونی جنگنده نیروی هوایی سوریه در حریم هوایی سوریه نقض حاکمیت سوریه است. عملیات نظامی مداوم آمریکا تحت پوشش مبارزه با تروریسم علیه نیروهای مسلح و قانونی سوریه نقض آشکار قوانین بین‌المللی است… از آمریکا می‌خواهیم تا فرماندهی آمریکا تحقیقاتی دقیق در این رابطه انجام دهد و گزارشی درباره نتایج بدست آمده و اقدامات صورت گرفته ارائه شود».

   

  آمریکا و روسیه در ماه اکتبر سال ۲۰۱۵ به منظور تضمین امنیت پروازها حین عملیات در سوریه تفاهم‌نامه دوجانبه‌ای را امضا کردند.

   

  در حال حاضر سامانه‌های «اس-۴۰۰»، «اس-۳۰۰» و همچنین سامانه‌های پدافند هوایی «پنتسیر» وظیفه حفاظت از یگان هوایی روسیه در پایگاه هوایی الحمیمیم از هوا را بر عهده دارند.

   

  سامانه اس-۴۰۰ روسیه پس از سرنگونی جنگنده سوخو-۲۴ روس بر فراز خاک سوریه در ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ میلادی توسط جنگنده‌های اف-۱۶ ترکیه، در پایگاه الحمیمیم مستقر شده است.

  برچسب ها :

  نظرات