آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ , Sunday 31 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79707
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  کتاب «رستاخیز داعش» به تاریخ، راهبرد و رویکرد آخرالزمانی داعش پرداخته است.

  «رستاخیز داعش» در کتابفروشی‌ها

  آوای شمال/کتاب «رستاخیز داعش» اثر ویلیام مک‌کنتس با ترجمه حامد قدیری از سوی نشر اسم روانه بازار کتاب شد. این کتاب به تاریخ، راهبرد و رویکرد آخرالزمانی دولت اسلامی پرداخته است. ویلیام مک‌کنتس دکترای خود را در رشتۀ مطالعات خاورمیانه از دانشگاه پرینستون گرفت و اکنون در دانشگاه جان هاپکینز تدریس می‌کند. او که هم […]

  آوای شمال/کتاب «رستاخیز داعش» اثر ویلیام مک‌کنتس با ترجمه حامد قدیری از سوی نشر اسم روانه بازار کتاب شد.

  این کتاب به تاریخ، راهبرد و رویکرد آخرالزمانی دولت اسلامی پرداخته است. ویلیام مک‌کنتس دکترای خود را در رشتۀ مطالعات خاورمیانه از دانشگاه پرینستون گرفت و اکنون در دانشگاه جان هاپکینز تدریس می‌کند.

  او که هم مناسبات میان شیعه و سنی را می‌شناسد و هم رویکردهای تکفیری‌ها را، بنیان‌گذار و یکی از سردبیران وب‌سایت «جهادیکا» است.

  وب‌سایتی که به‌صورت تخصصی در زمینۀ تکفیری‌ها و تندروهای اهل سنت کار می‌کند. این وب‌سایت همۀ اسناد، مدارک و بیانیه‌های مربوط به این گروه‌ها را جمع‌آوری و ترجمه کرده و در اختیار عموم قرار می‌دهد.

  مک‌کنتس تاریخ، سیاست و الاهیات مربوط به اسلام، عراق و خاورمیانه را خوب می‌شناسد و مدتی هم مشاور وزارت خارجۀ ایالات متحده در حوزۀ مواجهه با افراط‌گرایی خشن بوده است.

  حاصل تحقیقات و مطالعات زیاد مک‌کنتس بر روی تکفیری‌ها و به‌خصوص داعش، کتاب «رستاخیز داعش» است. یکی از آثار پرفروش در حوزۀ تفکیری‌ها و داعش در سطح جهان. در این کتاب، از ظهور و شکل‌گیری داعش روایتی ارایه می‌شود که در دل آن، ما می‌توانیم با عمق اندیشه‌های دولت اسلامی آشنا شویم.

  کتاب «رستاخیز داعش» از سوی نشر اسم در ۳۸۴ صفحه با قیمت ۲۸ هزار ۵۰۰ تومان روانه بازار کتاب شده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات