آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 2 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79593
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه دیپلماسی تصمیم قاطعی در قبال نقض برجام از سوی آمریکا اتخاذ کند.

  دستگاه دیپلماسی تصمیم قاطعی در قبال نقض برجام از سوی آمریکا اتخاذ کند

  اوای شمال/تحریم‌های اخیر مجلس سنای آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: این تحریم‌ها خوی واقعی آمریکایی‌ها را نشان داد. وی تحریم‌های اخیر سنای آمریکا علیه چند شرکت و نهاد جمهوری اسلامی ایران را مغایر با روح برجام دانست و افزود: با این تحریم‌ها عملاً برجام از سوی آمریکایی‌ها نقض شده که لازم است دستگاه‌ دیپلماسی […]

  اوای شمال/تحریم‌های اخیر مجلس سنای آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: این تحریم‌ها خوی واقعی آمریکایی‌ها را نشان داد.

  وی تحریم‌های اخیر سنای آمریکا علیه چند شرکت و نهاد جمهوری اسلامی ایران را مغایر با روح برجام دانست و افزود: با این تحریم‌ها عملاً برجام از سوی آمریکایی‌ها نقض شده که لازم است دستگاه‌ دیپلماسی کشور به‌عنوان پیش‌قراول مذاکرات، واکنش مناسبی نشان داده و تصمیم جامع و در خور شأنی اتخاذ کند.

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به بدعهدی‌های آمریکایی‌ها در قراردادهای بین‌المللی اظهار داشت: آنها همواره در طول تاریخ نشان داده‌اند که به هیچ قرارداد و توافق بین‌المللی پایبند نیستند و حقوق ملت‌ها را زیر پا می‌گذارند.

  فلاحت‌پیشه با تأکید بر اینکه “نباید به آمریکایی‌ها در طول مذاکرات اعتماد می‌کردیم” افزود: آمریکایی‌‌ها در طول مذاکرات هم نشان دادند که قابل اعتماد نیستند، که لازم است دولت و دستگاه‌های مرتبط اقدامات جدی در مقابله با تحریم‌های سنای آمریکا را در دستورکار قرار دهند.

  وی با انتقاد از اتحادیه اروپا و مجامع بین‌المللی در قبال نقض برجام از سوی آمریکا خاطرنشان کرد: اتحادیه‌ اروپا و مجامع بین‌المللی که داعیه دفاع از حقوق بشر را سر می‌دهند، با نقض برجام از سوی آمریکا مقابله کرده و جلوی گردن‌کشی‌های این دولت را بگیرند.

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اضافه کرد: کمیسیون مشترک نظارت بر برجام به‌صورت جدی اقدامات آمریکا در نقض برجام را پیگیری و رصد و اقدامات متناسب با آن را عملی کند.

  برچسب ها :

  نظرات