آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 27 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79503
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ خرداد, ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  روزنامه تلگراف در مطلبی به شیوه‌هایی که "کیم جونگ اون" برای جلوگیری از ترور شدن به کار می‌گیرد، اشاره کرد.

  راهکارهای رهبر کره شمالی برای فرار از ترور

  آوای شمال/رسانه‌های کره جنوبی می‌گویند “کیم جونگ اون”، رهبر کره شمالی به شدت از احتمال وجود توطئه‌هایی برای ترور خود بیمناک است و از شیوه‌های مختلفی برای ناکام گذاشتن تلاش افرادی که سعی دارند او را ترور کنند استفاده می‌کند. به گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، مقامات سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی در نشست اخیر پارلمان […]

  آوای شمال/رسانه‌های کره جنوبی می‌گویند “کیم جونگ اون”، رهبر کره شمالی به شدت از احتمال وجود توطئه‌هایی برای ترور خود بیمناک است و از شیوه‌های مختلفی برای ناکام گذاشتن تلاش افرادی که سعی دارند او را ترور کنند استفاده می‌کند.
  به گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، مقامات سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی در نشست اخیر پارلمان این کشور اعلام کردند کیم جونگ اون علاوه بر اینکه از احتمال حمله افراد مسلح به خودرویی که با آن رفت و آمد می‌کند هراس دارد، از وقوع یک حمله هوایی نیز نگران است.
  “لی چیول وو”، یکی از سیاستمداران حاضر در این نشست گفت: کیم مشغول جمع آوری اطلاعاتی در این خصوص از طریق سازمان های اطلاعاتی خود است. وی حتی اخیرا به جای اینکه همیشه با خودروی مرسدس بنز خود نقل مکان کند، به طور مکرر وسیله‌های نقلیه‌اش را تغییر می‌دهد و حتی سعی می‌کند در سپیده‌دم به مکان های دیگر برود.
  نگرانی های کیم جونگ اون در خصوص احتمال سوءقصد به جان وی زمانی افزایش یافت که اوایل سال جاری میلادی گزارش شد که آمریکا و کره جنوبی قصد تشکیل یگانهای ویژه‌ای را دارند تا در صورتی که جنگ با کره شمالی بالا بگیرد، رهبر این کشور را ترور کنند.
  در ماه مارس، اعضای یک گروه ویژه از تفنگداران نیروی دریایی آمریکا مشهور به “تیم شش” که برنامه هلاکت “اسامه بن لادن”، سرکرده گروه تروریستی القاعده را طرح‌ریزی کرده بودند، به همراه گروه رنجرهای ارتش آمریکا، نیروهای دلتا و یگان‌های برتس سبز در رزمایش نظامی مشترکی با نیروهای ویژه کره جنوبی شرکت کردند.
  آمریکا فاش کرد که این واحدها برای انجام عملیاتی به منظور کشتن مقامات ارشد کره شمالی و از بین بردن توانایی این کشور برای ادامه مبارزه آموزش می‌بینند.
  در ماه مه سال جاری میلادی هم پیونگ یانگ اعلام کرد یک طرح سازمان سیا را برای ترور رهبر کره شمالی خنثی کرده است. به گفته خبرگزاری دولتی کره شمالی، یک تیم مشترک از آمریکا و کره جنوبی قصد داشتند در مراسم سالگرد روز تاسیس ارتش کره شمالی، کیم جونگ اون را ترور بیولوژیک کنند.
  علاوه بر این تهدیدات خارجی، گزارشهایی هم در خصوص تلاش برای کودتا علیه خانواده کیم جونگ اون منتشر شده است. به همین منظور، تدابیر امنیتی در اطراف محل اقامت کیم جونگ اون از مارس ۲۰۱۳ به شدت افزایش یافته است؛ به گونه‌ای که خودروهای زرهی نزدیک منزل شخصی وی مستقر شده اند.
  همچنین نیروهای مسلح همیشه در خیابانها حضور دارند و پوشش‌دهی تلفن همراه در محل‌هایی که کیم جونگ اون قرار است در آنها حضور یابد، بخاطر احتمال بمبگذاری، قطع می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات