آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ , Sunday 12 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79458
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ خرداد, ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  اهل سنت اعمال و آداب مخصوصی برای شب های قدر دارند. محمد امین آخوند آدینه و محمد امین آخوند صفری تاکید کردند که اهل سنت در مساجد معتکف می‌شوند و شب زنده داری می‌کنند.

  اهل سنت در شب‌های قدر چه اعمالی به جا می‌آورند؟

  آوای شمال/اهل سنت در ایام شب های قدر سنت‌ها و آداب مخصوصی دارند. تسنیم با محمد امین آخوند آدینه امام جمعه شهرستان کلاله و محمد امین آخوند صفری امام جمعه شهر فراغی گفت‌وگو کرده است. محمد امین آخوند آدینه درباره اعمال  شب قدر توسط اهل سنت گفت: ماه مبارک رمضان از ابتدا تا انتها، ماه […]

  آوای شمال/اهل سنت در ایام شب های قدر سنت‌ها و آداب مخصوصی دارند. تسنیم با محمد امین آخوند آدینه امام جمعه شهرستان کلاله و محمد امین آخوند صفری امام جمعه شهر فراغی گفت‌وگو کرده است.

  محمد امین آخوند آدینه درباره اعمال  شب قدر توسط اهل سنت گفت: ماه مبارک رمضان از ابتدا تا انتها، ماه رحمت و غفران الهی است و تمام برادران و خواهران اهل سنت، همچون برادران و خواهران شیعه سعی می‌کنند از تمام لحظات این ماه عظیم الشان فیض ببرند.

  امام جمعه شهرستان کلاله افزود: در این ماه در تمام مساجد اهل سنت، تلاوت و ختم قرآن و نماز تراویح برگزار می‌شود و به جرات می‌توان گفت که در تمام این ماه شب زنده داری و احیا مرسوم است.

  وی تصریح کرد: در شب‌های احیا و لیله القدر این اعمال بیشتر از دیگر روزها و شب‌های ماه مبارک انجام می‌شود. بعضی از علما و مومنین در دهه آخر ماه رمضان که مصادف با ایام لیله القدر است در مسجد معتکف شده و به راز و نیاز و عبادت مشغول می‌شوند.

  وی گفت: بانوان نیز همین اعمال را در حوزه‌های علمیه بانوان و یا منازل انجام می‌دهند و صدقه دادن نیز در این ایام رواج فراوانی دارد.

  محمد امین آخوند صفری در مورد جایگاه امام علی (ع) در اعتقادات اهل سنت اظهار داشت: امام علی (ع) یک خورشید در بین مسلمین جهان است و فرمانده مسلمین جهان چه در دنیا و چه در آخرت است.

  امام جمعه شهر فراغی افزود: به روایت اهل سنت امام علی (ع) دنیا را سه طلاقه کرده بود و هیچ رغبتی به دنیا و ظواهر آن نداشت با این‌حال نگران زاد و توشه برای آخرت خود بود.

  وی تصریح کرد: امامان حسنین در دامن ایشان رشد و پرورش یافتند و ایشان با وجود امیرالمومنین بودن هیچ‌گاه از بیت المال برای خود و خانواده چیزی نخواست.

  آخوند صفری تاکید کرد: مشکل همه ما این است که حب به دنیا داریم و برای مقام، ثروت، شغل و جایگاه خود تلاش می‌کنیم و در این راه ترسی از استفاده از بیت المال هم نداریم. اگر همه مسئولین چه بالادستی و چه مسئولین رده پایین، علی وار مسئولیت قبول کنند و به مانند علی (ع) باشند، تمام مشکلات مسلمین حل خواهد شد.

  وی در مورد اعمال شب قدر در بین اهل سنت گفت: در روایات اهل سنت و شیعه، شب قدر بهتر از هزار ماه است و به فرموده رسول خدا (ص) فردی که لیله القدر را درک نماید، به مانند آن است که فی سبیل الله هزار ماه در برابر کفار جنگیده است.

  وی تصریح کرد: ترکمن ها در این ایام ضمن دادن صدقه، تلاوت و ختم قرآن را انجام داده و نماز و ادعیه معروف را به جا می‌آورند تا خداوند قلب و دلشان را صیقل دهد.

  برچسب ها :

  نظرات