آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ , Wednesday 8 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79450
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ خرداد, ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  بر اساس اسناد افشا شده، سازمان جاسوسی سیا از توانایی هک کردن دهها مدل از روترهای وای فای برخوردار است، حتی اگر برای حفاظت آنها از کلمات عبور قدرتمند استفاده شود.

  افشای هک شدن انبوهی از روترهای اینترنت از سوی سیا

  اوای شمال/اسنادی که به تازگی توسط ویکی لیکس افشا شده نشان می دهد که سازمان جاسوسی سیا از نرم افزار هک خاصی به نام CherryBlossom برای جایگزینی میان افزار روترهای بی سیم و گنجاندن کدی در آنها استفاده می کند که به جاسوسان سازمان سیا امکان می دهد تا ترافیک اینترنت را از راه دور […]

  اوای شمال/اسنادی که به تازگی توسط ویکی لیکس افشا شده نشان می دهد که سازمان جاسوسی سیا از نرم افزار هک خاصی به نام CherryBlossom برای جایگزینی میان افزار روترهای بی سیم و گنجاندن کدی در آنها استفاده می کند که به جاسوسان سازمان سیا امکان می دهد تا ترافیک اینترنت را از راه دور کنترل کرده و درخواست های ارسالی از مرورگرهای وب را برای جاسوسی های بیشتر منحرف کنند.

  بر اساس دستورالعمل استفاده از این نرم افزار که در سال ۲۰۰۶ برای اولین بار منتشر و در سال ۲۰۱۲ به روز شده، انبوهی از روترهای رمزگذاری شده به همین شیوه قابل هک هستند.

  سیا از هرگونه اظهار نظر در این زمینه خودداری کرده ولی بر طبق افشاگری های ویکی لیکس از روش های مختلفی برای دورزدن تنظیمات امنیتی روترها و دستکاری میان افزار یا firmware آنها استفاده می کند که در برخی موارد نیازی به اطلاع از نام کاربری و کلمه عبور هم نیست. چون سیا ابزار دیگری به نام Claymore ابداع کرده که ورود به تنظیمات روتر به صورت مهمان را ممکن کرده و هکر از طریق یک لپ تاپ که در نزدیکی روتر باشد می تواند ترافیک اینترنت را سرقت کند.

  از جمله روترهای هک شده به این شیوه می توان به تولیدات D-Link، Linksys، US Robotics و … اشاره کرد. برخی از این  روترها برای کاربران خانگی و برخی برای استفاده های حرفه ای در کافی شاپ ها و فرودگاه ها تولید شده اند.

   

  برچسب ها :

  نظرات